Quantcast
Channel: Serwis Urzędu Miejskiego w Koszalinie - Urząd Miejski
Viewing all 2469 articles
Browse latest View live

Nowa marka miasta

$
0
0
Koszalin Centrum Pomorza

Miasto to idea. Idea niezwykle złożona, choć niemal każdy jest w stanie zdefiniować ją na swój sposób. Dynamiczny rozwój współczesnych miast wymaga szczegółowego zarządzania ich wizerunkiem. Miasta rywalizują ze sobą o nowych inwestorów, turystów czy mieszkańców. „Koszalin Centrum Pomorza” to marka nastawiona na rozwój. Jej ambitne założenia pozwalają promować Koszalina pod kątem jego licznych walorów w każdym z sektorów miejskiej aktywności. Jest to także koncepcja oparta na jasnych i czytelnych wartościach. Koszalin to wyjątkowe miejsce do życia. Chcemy pokazać je z dumą.

Centrum Pomorza

Dzięki swojemu położeniu na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych (dróg S6 i S11) oraz bliskości portów w Kołobrzegu i Darłowie, miasto dysponuje wielkim potencjałem rozwojowym. W najbliższych latach jedną z najważniejszych gałęzi gospodarczych miasta będzie turystyka. Środkowe Pomorze wyrasta na lidera i jest najchętniej wybieranym kierunkiem wypoczynkowym w Polsce. Koszalin, silnie oddziałując na miejscowości pasa nadmorskiego, przyciąga turystów rozbudowaną ofertą rekreacyjną i handlową . Mamy ambicję być liderem wśród 100 - tysięcznych polskich miast i poprzez swoje centralne położenie w trójkącie Szczecin – Gdańsk – Poznań, kluczowym ośrodkiem gospodarczym całego Pomorza.

Stawiamy na rozwój

Chcąc rywalizować z miastami wojewódzkimi, mocno inwestujemy w infrastrukturę drogową oraz tworzenie najlepszy warunków do rozwoju biznesu. Uzbrajamy kolejne hektary pod budowę nowych przedsiębiorstw. Przynosi to wymierne efekty. Swoje centra dystrybucyjne lokują u nas największe sieci handlowe, które zaopatrują w towary sklepy obszaru Polski północnej. Siłą napędową naszej gospodarki w najbliższych latach będzie skuteczne wykorzystanie terenów inwestycyjnych strefy ekonomicznej. Położymy także nacisk na rozwój branży IT oraz wykorzystanie potencjału handlowego wynikającego z rozwijającej się turystyki zakupowej. Pomorze potrzebuje silnego, centralnego ośrodka gospodarczego. Koszalin współpracujący z nadmorskimi gminami będzie znaczącym partnerem dla Gdańska i Szczecina.

Smart City

Wyznajemy zasadę, że miasto będzie „smart”, gdy będą w nim mieszkać wykształceni i świadomi ludzie potrafiący płynnie korzystać z nowych technologii. Istotą Smart City jest dla nas świadome określanie potrzeb i umiejętne wskazywanie rozwiązań. Stawiamy na współpracę biznesu i nauki na wszystkich szczeblach edukacji. Podpisaliśmy już ponad 30 umów partnerskich pomiędzy firmami a koszalińskimi szkołami, tworząc w nich klasy patronackie. Nasi uczniowie poszerzają swoją wiedzę korzystając z najnowocześniejszego sprzętu, działającego w oparciu o najnowsze technologie. Planujemy wprowadzić w naszych szkołach innowacyjny program informatyki realizowany we współpracy z Politechniką Koszalińską oraz przedstawicielami lokalnych firm z branży IT.

Kulturalnie i energetycznie

Koszalin jest najważniejszym ośrodkiem kulturalnym w regionie. „Dzieje się” – to słowa słyszane coraz częściej podczas setek wydarzeń organizowanych przez miejskie i prywatne instytucje. Jesteśmy miastem debiutów młodych i zdolnych artystów. Od wielu lat budujemy markę naszych ogólnopolskich festiwali, takich jak „m - teatr”, „Reflektor”, „Hanza Jazz Festiwal” czy „Młodzi i Film”. Według  Rankingu Kreatorów Rozwoju Kultury Miejskiej, Koszalin jest drugim miastem w Polsce, najlepiej dbającym o kulturę. Miastem, w którym twórcy i animatorzy mają najlepsze warunki do rozwoju. Od kameralnych przedstawień i wystaw po wielkie koncerty i widowiska. W Koszalinie każdy znajdzie coś dla siebie.

Jesteś nad morzem? Odwiedź Koszalin!

Kilka milionów turystów wypoczywa każdego roku, korzystając z uroków Bałtyku w pobliżu Koszalina. To tu woda spotyka się z zielenią tworząc wyjątkowe możliwości spędzania wolnego czasu ludziom aktywnym i pełnym energii. Budujemy atrakcyjną ofertę rekreacyjną skierowaną do mieszkańców i turystów. Więcej odwiedzających, to większe zyski dla naszych przedsiębiorców. Ponad 70 kilometrów ścieżek rowerowych, Rower Miejski, Park Wodny, koncerty w Amfiteatrze, Wodna Dolina i zrewitalizowana Góra Chełmska oraz bogata oferta handlowa – to interesująca alternatywa dla pragnących odpocząć od zgiełku nadmorskich kurortów. Zapraszamy do Koszalina!

Miasto dla Ciebie

Stawiamy na dialog. Konsultacje społeczne i partycypacja mieszkańców, to podstawy nowoczesnego zarządzania miastem. Nauczyliśmy się, że najwięcej osiągamy słuchając się nawzajem. Podstawą koszalińskiego społeczeństwa obywatelskiego są silne i prężnie działające organizacje pozarządowe. Za sprawą Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Koszalina od pięciu lat decydują, jak wykorzystać cześć funduszy z budżetu miasta. Wspólne pomysły jednoczą ludzi, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu swojej małej ojczyzny. Przy udziale Rady Seniorów wprowadziliśmy innowacyjny system teleopieki oraz „Kartę Seniora”. Dzięki sugestii mieszkańców powstała „Karta Dużej Rodziny” i program „Koszalińskie Becikowe”. Jesteśmy otwarci na nowe, ceniąc przy tym swoją tradycję. Wiatr od morza i energia mieszkańców nieustannie napędza nas do działania.

Jak powstała nowa marka?

Chcąc oprzeć nowy program promocji na wiedzy i doświadczeniu jak największej liczby specjalistów reprezentujących możliwie wiele obszarów życia, Prezydent Miasta Koszalina powołał Zespół ds. Budowy Programy Promocji Miasta Koszalina. Zespół składał się z 27 osób – przedstawicieli Urzędu Miejskiego, uczelni wyższych, stowarzyszeń, lokalnych ekspertów etc. Spotkania konsultacyjne zespołu miały charakter otwarty.  O nowym Programie Promocji Miasta Koszalina rozmawiało ponad 50 osób w dyskusjach panelowych podzielonych na konkretne działy: Biznes, Nauka, Turystyka, Kultura, Styl życia, Historia, a także ponad. 100 osób przysłuchujących się i zabierających głos w poszczególnych spotkaniach Prace zespołu odbywały się w 2016 roku, kiedy to przeprowadzono 8 spotkań trwających łącznie kilkadziesiąt godzin.

Celem powołania zespołu było stworzenie bazy wiedzy dotyczącej potencjału promocyjnego miasta, oraz odszukanie nadrzędnej wartości, jaką dysponuje Koszalin. Wartości, która może spajać jak najwięcej spośród obszarów promocyjnych wyznaczonych przez zespół (Biznes, Historię, Kulturę, Naukę, Sport, Styl Życia oraz Turystykę). W drodze konsultacji ustalono również w sposób jednoznaczny, że marka „Koszalin Pełnia Życia” wymagała zdecydowanego rebrandingu, zwłaszcza w kontekście dynamicznego rozwoju miasta, nowych inwestycji, znaczącej poprawy infrastruktury na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia, a także planowany przedsięwzięć o strategicznym dla miasta charakterze (rewitalizacja śródmieścia, przebudowa amfiteatru, budowa mariny na jeziorze Jamno, itd.). Efektem prac Zespołu ds. Budowy Programy Promocji był raport zawierający wnioski oraz konkretne wskazówki, w oparciu, o które powstał nowy Program Promocji Koszalina oraz System Identyfikacji Wizualnej wraz ze znakiem promocyjnym miasta.

Program Promocji Koszalina stworzony został na bazie wniosków pokonsultacyjnych oraz badań przeprowadzonych do ewaluacji Strategii Rozwoju Miasta, przez pracowników Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji UM. Projekty graficzne – nowe logo i systemu identyfikacji wizualnej wykonała firma RIO Creativo ze Słupska. Warto zaznaczyć, że pracownikami firmy są także absolwenci Politechniki Koszalińskiej.

Nowa marka Koszalina została zaprezentowana 8 stycznia w Filharmonii Koszalińskiej, podczas Spotkania Noworocznego Prezydenta Miasta.

 


Anioły Anny Zaręby

$
0
0
Anioły Anny Zaręby
Zapraszamy 12 stycznia 2018 r. o godz. 16.30 do Galerii Ratusz (I piętro) na otwarcie wystawy Anny Zaręby „ANIOŁY  – rzeźba w tkaninie”.

Anna Zaręba- absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu wraz z grupą przyjaciół zaprezentuje II wystawę z cyklu pt. Anioły… Jest to wystawa zbiorowa przedstawiająca anioły szyte, wykonane w tkaninie. Prezentowana kolekcja to połączenie różnych stylów z różnych epok, zaskakujące zestawienie kolorów i wzorów na użytych materiałach, awangardowe, niebanalne i odważne stylizacje nawiązujące do stylu „freestyle”. I to właśnie różnorodność jest motywem przewodnim wystawy. W wystawie wezmą udział artyści współpracujący z  autorką, a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Manowie, z którymi p. Anna prowadzi warsztaty.

Kwalifikacja wojskowa 2018

$
0
0
Kwalifikacja wojskowa 2018

O B W I E S Z C Z E N I E

WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

z dnia 15 stycznia 2018 roku

o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2018 roku

               

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej(Dz. U. z 2017 r. poz. 1430 z późn. zm.), § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 listopada 2009 r. w sprawie kwalifikacji wojskowej (Dz. U.  z 2017 r., poz. 1980.) oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2018 r.  (Dz.U. z 2017 r. poz. 2254), podaje się do publicznej wiadomości, że:

  1. W okresie od dnia 30 stycznia 2018 r. do dnia 27 kwietnia 2018 r., od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni świątecznych, zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa na obszarze województwa zachodniopomorskiego.
  2. Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się:

1)      mężczyzn urodzonych w 1999 r.;

2)      mężczyzn  urodzonych w latach 1994 - 1998,  którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

3)      osoby urodzone w latach 1997 – 1998, które:

a)    zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

b)   zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;

4)      kobiety urodzone w latach 1994-1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz.U. z 2017 r., poz. 944);

5)      osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

  1. Osoby wymienione ust. 2 pkt 1-5, mające miejsce stałego pobytu lub miejsce pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące w wymienionych powiatach (miastach na prawach powiatu), winny stawić się do kwalifikacji wojskowej w poniżej określonych miejscach i terminach jej prowadzenia:

Miejsce stałego pobytu lub miejsce pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące

Miejsce prowadzenia kwalifikacji wojskowej

Termin kwalifikacji wojskowej

POWIAT BIAŁOGARDZKI - miasto Białogard i gminy: Białogard, Karlino, Tychowo.

Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X
w Białogardzie, ul. Grunwaldzka 46

26 lutego – 09 marca

2018 roku

POWIAT CHOSZCZEŃSKI - gmina: Bierzwnik, Choszczno, Drawno, Krzęcin, Pełczyce, Recz.

Choszczeński Dom Kultury w Choszcznie,
ul. Bohaterów Warszawy 17

13 marca– 27 marca

2018 roku

POWIAT DRAWSKI - gmina: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice, Wierzchowo, Złocieniec.

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim, ul. Warmińska 1

06 marca – 22 marca

2018 roku

POWIAT GOLENIOWSKI - gmina: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów, Stepnica.

Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp. z o.o.,
 ul. Nowogardzka 2

01 marca – 26 marca 2018 roku

POWIAT GRYFICKI - gmina: Brojce, Gryfice, Karnice, Płoty, Rewal, Trzebiatów.

Gryficki Dom Kultury w Gryficach, ul. Niepodległości 53

06 marca – 22 marca 2018 roku

POWIAT GRYFIŃSKI - gmina: Banie, Cedynia, Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, Stare Czarnowo, Trzcińsko-Zdrój, Widuchowa.

Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
w Gryfinie, ul. Łużycka 91

01 marca – 26 marca 2018 roku

POWIAT KAMIEŃSKI - gmina: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno, Wolin.

Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim,
ul. Wolińska 7b.

30 stycznia –
12 lutego 2018 roku

POWIAT KOŁOBRZESKI - miasto Kołobrzeg i gminy: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl, Ustronie Morskie.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Kołobrzegu, ul. Żurawia 12b.

12 marca – 30  marca

2018 roku

POWIAT KOSZALIŃSKI - gmina: Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów, Świeszyno.

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ
w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 204A

05 marca – 26 marca

2018 roku

POWIAT ŁOBESKI - gmina: Dobra, Łobez, Radowo Małe, Resko, Węgorzyno.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie,
ul. Bema 27

09 kwietnia –
20 kwietnia 2018 roku

POWIAT MYŚLIBORSKI - gmina: Barlinek, Boleszkowice, Dębno, Myślibórz, Nowogródek Pomorski.

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu, ul. Północna 15

10 kwietnia –
27 kwietnia 2018 roku

POWIAT POLICKI - gmina: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno, Police.

Gustaw Securitas w Szczecinie, ul. Firlika 19

26 marca – 19  kwietnia

2018 roku

POWIAT PYRZYCKI - gmina: Bielice, Kozielice, Lipiany, Przelewice, Pyrzyce, Warnice.

Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4

30 stycznia – 08 lutego 2018 roku

POWIAT SŁAWIEŃSKI - miasta: Darłowo i Sławno oraz gminy: Darłowo, Malechowo, Postomino, Sławno.

Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie,
ul. Sempołowskiej 2

05 marca  – 23 marca

2018 roku

POWIAT STARGARDZKI - miasto Stargard i gminy: Chociwel, Dolice, Dobrzany, Ińsko, Kobylanka, Marianowo, Stara Dabrowa, Stargard, Suchań.

Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego 27

14 lutego – 21 marca 2018 r.

Miejsce stałego pobytu lub miejsce pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące

Miejsce prowadzenia kwalifikacji wojskowej

Termin kwalifikacji wojskowej

POWIAT SZCZECINECKI - miasto Szczecinek i gminy: Barwice, Biały Bór, Borne Sulinowo, Grzmiąca, Szczecinek.

Zakład Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego w Szczecinku, ul. Kościuszki 47 - 49

01 lutego– 28 lutego
2018 roku

POWIAT ŚWIDWIŃSKI - miasto Świdwin i gminy: Brzeżno, Połczyn Zdrój, Rąbino, Sławoborze, Świdwin.

Zespół Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie,
ul. Szczecińska 88

05 lutego – 21 lutego

2018 roku

POWIAT WAŁECKI - miasto Wałcz i gminy: Człopa, Mirosławiec, Tuczno, Wałcz.

Klub Wojskowy Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny – Wschód
w Wałczu, ul. Mazowiecka 2

04 kwietnia –
19 kwietnia 2018 roku

Miasto KOSZALIN

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ
w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 204A

27 marca –25 kwietnia 2018 roku

Miasto SZCZECIN

Gustaw Securitas w Szczecinie, ul. Firlika 19

16 lutego – 24 kwietnia 2018 r.

Miasto ŚWINOUJŚCIE

Urząd Miasta  (Miejski Dom Kultury) w Świnoujściu,
ul. Wojska Polskiego 1/1

03 kwietnia –
12 kwietnia 2018 roku

  1. Spełnienie obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej obejmuje zgłoszenie się w określonym terminie i miejscu przed wójtem lub burmistrzem (prezydentem miasta), powiatową komisją lekarską oraz wojskowym komendantem uzupełnień.
  2. Osoba stawiająca się  do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy obowiązana jest przedstawić:

1)      wójtowi lub burmistrzowi (prezydentowi miasta): dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości, a także dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeżeli stawienie się w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe;

2)      powiatowej komisji lekarskiej: posiadaną  dokumentację medyczną dotyczącą  stanu  zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej;

3)       wojskowemu komendantowi uzupełnień: aktualną  fotografię o wymiarach   3 x 4  cm (bez nakrycia głowy), dokumenty stwierdzające  poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

  1. Osoba, która stawała już do kwalifikacji wojskowej i ubiega się o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, przedstawia:

1)      wójtowi lub burmistrzowi (prezydentowi miasta): dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości, a także dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe;

2)      powiatowej komisji lekarskiej - posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej;

3)      wojskowemu komendantowi uzupełnień – wojskowy dokument osobisty oraz dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

  1. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej, które:

1)      w okresie od początku 2018 roku do dnia rozpoczęcia kwalifikacji wojskowej zmieniły miejsce pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące, zgłaszają się do wójta lub burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na ich nowe miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, który wyznacza im miejsce i termin stawienia się do kwalifikacji wojskowej;

2)      po rozpoczęciu kwalifikacji wojskowej na danym terenie zamierzają zmienić miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, stawiają się do kwalifikacji wojskowej przed opuszczeniem dotychczasowego miejsca pobytu.

  1. Obwieszczenie niniejsze stanowi wezwanie do stawienia się do kwalifikacji wojskowej. Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osób podlegających kwalifikacji wojskowej, które dotychczas do niej nie stawały, od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.
  2. W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz (prezydent miasta) z urzędu albo na wniosek przewodniczącego powiatowej komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień nakłada grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
  3. Wezwani, którzy wbrew obowiązkom wynikającym z ustawy lub przepisów wydanych na jej podstawie nie stawią się do kwalifikacji wojskowej przed wójtem lub burmistrzem (prezydentem miasta), właściwą komisją lekarską lub wojskowym komendantem uzupełnień, w określonym terminie i miejscu albo nie przedstawią dokumentów, których przedstawienie zostało nakazane, podlegają grzywnie albo karze ograniczenia wolności zgodnie z art. 224 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.                                                                                                                                                                                                                

WOJEWODA ZACHODNIOPOMORSKI

                wz.  /-/ Marek SUBOCZ

Aquaferie

$
0
0
Aquferie

W okresie ferii zimowych koszaliński aquapark przygotował szereg wodnych atrakcji i specjalne promocje - Dla naszych najmłodszych klientów od poniedziałku do piątku w dniach od 15 do 26 stycznia przygotowaliśmy m.in. Aqua Zumbę kids, warsztaty nurkowania, naukę pływania, zabawy z animatorem czy też specjalne rodzinne pobyty w saunarium na które z uwagi na aurę za oknem szczególnie  serdecznie zapraszamy najmłodszych wraz z opiekunami. Po Świecie saun naszych najmłodszych klientów będzie oprowadzał pracownik, który wyjaśni w jaki sposób bezpiecznie korzystać z poszczególnych kabin i jakie zalety daje systematyczne saunowanie  – zachęcaMonika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o.

Warto wspomnieć, że ta strefa w zwykłych godzinach funkcjonowania jest dla dzieci niedostępna.  Dzieci wraz z opiekunami, będą mogły skorzystać z łaźni solankowej, kabin infrared i koloroterapii, sauny ziołowej oraz groty solnej, która dobroczynne działanie na drogi oddechowe. Będzie można również zajrzeć do groty lodowej.

Aby skorzystać z w/w atrakcji wystarczy w godzinach prowadzonych zajęć zakupić bilet wstępu do Strefy rekreacji Parku Wodnego Koszalin. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów na zajęciach nauki pływania i nurkowania ponieważ z przyczyn bezpieczeństwa ilość miejsc jest ograniczona.  Zapisy pod numerem tel. 721 60 10 wew.333

W ferie oprócz mnóstwa dodatkowych atrakcji, Park Wodny Koszalin przygotował również wyjątkowe promocje - Z myślą o osobach, które spędzają ferie w Koszalinie, przygotowaliśmy promocję 4 godziny w cenie 3.  Podczas ferii zimowych, postanowiliśmy dodać godzinę gratis do każdego 3 godzinnego biletu indywidualnego, ulgowego oraz rodzinnego 2+1 z dostępem do strefy rekreacji - wyjaśnia Jacek Sinkiewicz, kierownik Parku Wodnego Koszalin

- Promocja obowiązuje przez 2 tygodnie ferii zimowych, od 15 do 28 stycznia, a bilet zakupić można w godzinach funkcjonowania strefy rekreacji - dodaje Jacek Sinkiewicz.

 

Harmonogram zajęć:

Aqua Zumba Kids z Anią Wojnarowską - poniedziałki  i środy  w godz. 12.30 i 13.30

Saunarium dla dzieci - wstęp od poniedziałku do piątku  w godz. 14.00 – 16.00

Nauka pływania - zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 16.00

Warsztaty nurkowania - od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 –17.30                                             

Zabawy z animatorem - zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz.16.00 -17.00

 

Atrakcje dla Babci i Dziadka 

Kolejna promocja przygotowana została z myślą o Babci i Dziadku, którzy za kilka dni będą obchodzić swoje święto. W dniach 20,21 i 22 stycznia specjalnie dla  Seniorów do biletów Aqua Senior 55+ i Senior Relaks 55+ dodajemy 30 minut gratis. Dodatkowo w tych dniach wydłużamy godziny korzystania z biletów dedykowanych Seniorom. Przez cały weekend i poniedziałek bilet Aqua Senior 55+ ( 2 godzinny bilet z dostępem do Strefy rekreacji ), będzie aktywny od godziny 9.00 do 22.00, natomiast  bilet Senior Relaks 55+ (2 godzinny bilet z dostępem do Strefy saun i basenów), będzie można zakupić w sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 22.00, a w poniedziałek od godz. 16.00 do 22.00. Kolejne niespodzianki dla Babci i Dziadka to zajęcia hydrocyclingu, które będą dostępne w weekend 20 i 21.01. w cenie zakupionego biletu wstępu, i specjalny rabat  -15% na kawę, lody i gofry w Barze Mokrym!

 

Zajęcia odbywać się będą 20 i 21 stycznia o godz. 13.00 sobota.

     

Nowe atrakcje i wzrost wyników

Początek roku jest czasem bilansów, podsumowań jak również planów na rozpoczynający się nowy rok. W koszalińskim aquaparku trwają jeszcze prace nad zamknięciem roku 2017, ale już wiadomo, że w zestawieniu do roku 2016 liczba odwiedzających klientów to wzrost o blisko 15 tys. czyli 5% -,,Rozpoczęliśmy trzeci rok naszej działalności i cieszy nas fakt, że z roku na rok coraz większa grupa klientów korzysta z naszych usług. Oczywiście nie zwalniamy tempa i aby zadowolić naszych użytkowników w  najbliższych miesiącach planujemy kolejne poszerzenie oferty. Jesteśmy Parkiem Rodzinnym dlatego też staramy się wprowadzać nowe atrakcje i usługi dla każdej grupy naszych klientów. Pod koniec września poszerzyliśmy nasze saunarium o nową obszerną saune do rytuałów w której podczas ceremonii może uczestniczyć około 70 osób. Uruchomiona w połowie października strefa wellness która jest w naszym aquaparku miejscem relaksu i odnowy biologicznej również skutecznie wpisała się w oczekiwania klientów. Już dzisiaj możemy powiedzieć, że był to dobry kierunek rozwoju, ponieważ od pierwszego miesiąca funkcjonowania, systematycznie rośnie ilość wykonywanych masaży i zabiegów pielęgnacyjnych. Ich średnia ilość w pierwszych miesiącach była na poziomie kilkudziesięciu, w tej chwili jest to ponad 200  zabiegów wykonywanych miesięcznie.Natomiast najbliższa inwestycja jaką planujemy zrealizować jeszcze przed tegorocznymi wakacjami to zewnętrzny wodny plac zabaw, który będzie dodatkową atrakcją nie tylko dla najmłodszej grupy naszych klientów” – informuje Monika Tkaczyk .

Stałym zainteresowaniem cieszy się promocja Rodzinne środy z której w 2017 roku skorzystało ponad 55 tys. osób. W ubiegłym roku również studenci aktywnie korzystali z dedykowanej im oferty co przełożyło się na wzrost sprzedaży biletu Aqua Student o blisko 12%. Oferta karnetów Parku Wodnego Koszalin która jest najtańszą tego typu ofertą  w kraju skierowaną nie tylko do amatorów saunowania i sportów wodnych, ale także do rodzin cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, tylko w 2017 roku skorzystało z niej 20 tys. osób. Również trendem wzrostowym cieszy się pozycja dedykowana wodnym zajęciom fitness. Zajęcia Hydrocycling to fitnessowy hit Parku Wodnego Koszalin - Zauważamy duże zapotrzebowanie na tego typu aktywność fizyczną, dlatego też stale powstają nowe grupy i dodatkowe zajęcia w harmonogramie Hydrocyclingu. Jest to bardzo bezpieczny i zarazem niesamowicie efektywny rodzaj aktywności fizycznej co przekłada się na rosnące zainteresowanie wodnymi rowerkami – dodaje Monika Tkaczyk.

Inne oferty

Oczywiście nie są to wszystkie atrakcje jakie przygotował Park Wodny Koszalin dla swoich klientów. Aby być na bieżąco, zapraszamy do stałego śledzenia strony www.aquapark.koszalin.pl oraz na profilu na portalu społecznościowym. Znajdują się tam wszystkie aktualne oferty i promocje aquaparku.

Wandale na Gdańskiej

$
0
0
Zniszczona sygnalizacja
Wieczorem 15 stycznia nieznani sprawcy zniszczyli sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Rolnej. Pracownicy Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie, którzy przybyli na miejsce, zastali rozbite klosze świateł, wyrwane przewody instalacji oświetleniowej. Straty wstępnie oszacowano na 12 tysięcy złotych. Sygnalizacja świetlna  jest całkowicie wyłączona. Jej naprawa potrwa kilka dni.
O sprawie zostali  poinformowani policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.
Przypomnijmy, że sygnalizacja świetlna w tym miejscu ułatwia m.in. bezpieczny dojazd do Parku Wodnego Koszalin, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży wypoczywających na feriach. 

Policja prosi o kontakt osoby, które mogły widzieć wandali. Informacji można udzielić pod numerem telefonu  997.

Zniszczona sygnalizacja

Zniszczona sygnalizacja

Zniszczona sygnalizacja

Zniszczona sygnalizacja

XXXIX dodatkowa sesja Rady Miejskiej

$
0
0
XXXIX dodatkowa sesja Rady Miejskiej

PORZĄDEK OBRAD

XXXIX dodatkowej sesji Rady Miejskiej w Koszalinie

w dniu 22 stycznia 2018 roku

 

Miejsce obrad:

sala konferencyjna Nr 300 w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Rozpoczęcie sesji o godz. 16:00.

 

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

 

  1. Podjęcie uchwał:

  1. w sprawie udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane, badania konserwatorskie, architektoniczne i archeologiczne przy Kościele filialnym  pw. Matki Bożej Różańcowej w Koszalinie częściowo finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.1 Dziedzictwo Kulturowe:

                      - opinia Komisji Budżetu i Finansów

2.w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Koszalina na 2018 rok:

                     - opinia Komisji Budżetu i Finansów

3. w sprawie trybu udzielania i rozliczania przez Gminę Miasto Koszalin dotacji dla przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół i placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania:

                 - opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki

 

     3. Zamknięcie  sesji.

 

Prezydent przypomina

$
0
0
Koszaliński ratusz

Prezydent Koszalina przypomina, że 31 stycznia 2018 roku upływa termin składania przez przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych pisemnych oświadczeń o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim oraz wnoszenia opłaty I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Ogród Społeczny w centrum miasta

$
0
0
Ogród Społeczny w centrum miasta

17 stycznia prezydent Piotr Jedliński podpisał porozumienie dotyczącego realizacji Ogrodu Społecznego, który powstaje na jednym z koszalińskich podwórek pomiędzy ulicami Laskonogiego 1-5, Zwycięstwa 74-80 i 1 Maja 2-4.

To bardzo ciekawa inicjatywa mieszkańców,  Stowarzyszenia „Na Przykład” współpracującego z grupą KOSZ/Koszaliński Ogród Społeczności Zaangażowanej, w efekcie czego na wspomnianym podwórku powstanie przyjaźnie zagospodarowany ogród, będący miejscem spotkań i wypoczynku.

Porozumienie z prezydentem Jedlińskim podpisali przedstawiciele Stowarzyszenia „Na Przykład” – Maja Markowska, Łukasz Waberski oraz Michał Kaczmarek.

Ogród Społeczny (projekt kwieć się - miejski ogród - murale w centrum  miasta) jest jednym ze zwycięskich projektów w Koszalińskim Budżecie Obywatelskim 2018, który otrzyma wsparcie w wysokości 18 tysięcy złotych.


Rewitalizacyjne konsultacje

$
0
0
Koszaliński ratusz

OGŁOSZENIE

PREZYDENTA MIASTA KOSZALINA

o przeprowadzeniu  konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały 

Rady Miejskiej w Koszalinie w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

 

Na podstawie art 7 ust. 3, w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 1023 z późn. zm.)  zawiadamiam o terminie i formach konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Koszalinie w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

Zakres konsultacji obejmuje określenie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji, który jest organem opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta Koszalina w zakresie rewitalizacji. Stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy rewitalizacji z orangami gminy w sprawach dotyczących prowadzenia, oceny i aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017 – 2026.

Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji, o których mowa w art. 2 ust. 2  ustawy o rewitalizacji, uwag, propozycji i opinii dotyczących zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

Konsultacje prowadzone będą od dnia 26 stycznia 2018 r. do dnia 26 lutego 2018 r. w formie:

1)    Zbierania uwag, propozycji i opinii w formie papierowej i elektronicznej, z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego, dostępnego na stronach internetowych i w siedzibie Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

2)    Spotkania otwartego z interesariuszami rewitalizacji, które odbędzie się w dniu 12 lutego 2018 r. w Sali nr 300, na III piętrze Urzędu Miejskiego w Koszalinie,

3)    Zbierania uwag ustnych do protokołu, w terminie prowadzenia konsultacji, w godzinach od 1100  do 1500, w Urzędzie Miejskim w Koszalinie w pokojach nr 312 i nr 310.

Konsultowany projekt uchwały wraz z załącznikiem – Regulaminem Komitetu Rewitalizacji, będzie dostępny w terminie konsultacji:

  • w wersji elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej – http://bip.koszalin.pl/ oraz na stronach internetowych Koszalina: http://www.koszalin.pl/, http://www.obywatelski.koszalin.pl/,
    • w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w pokojach nr 312 i nr 310.

Wypełniony formularz konsultacyjny, podpisany czytelnie imieniem i nazwiskiem, należy złożyć do dnia 25 lutego 2018 r.:

a)      drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Koszalinie, Rynek Staromiejski 6-7, 75-007 Koszalin,

b)      bezpośrednio w Kancelarii  Urzędu Miejskiego w Koszalinie

c)       drogą elektroniczną na adres e-mail: um.koszalin@um.koszalin.pl

Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji zostanie umieszczona niezwłocznie po ich zakończeniu w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronach internetowych Koszalina oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Koszalinie. 

 

 

Prezydent Miasta

 

Piotr Jedliński

Edukacja otrzyma dotację z UE

$
0
0
Szkoła w Koszalinie

Od 2014 roku w oświacie zrealizowano 36 projektów wartych około 30 mln zł. Tylko w poprzednim roku i na początku tego wydatki te sięgają 10 mln zł. 

Do koszalińskich szkół zawodowych trafi kolejne 3,32 mln zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu inwestycyjnego z zakresu dostosowania szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Kilka dni temu Urząd Marszałkowski w Szczecinie ogłosił wyniki naboru projektów w ramach Działania 9.8 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie inwestycji w infrastrukturę szkół zawodowych i powiązania ich z potrzebami lokalnego rynku pracy. Najlepiej przygotowanym projektem okazało się przedsięwzięcie koszalińskiego samorządu pn. „Dostosowanie kształcenia zawodowego w Koszalinie do potrzeb rynku pracy”.

Jednym z elementów szczególnie branych pod uwagę przy ocenie projektów było nawiązanie współpracy między szkołami zawodowymi a pracodawcami i wspieranie kształcenia w zawodach wpisujących się w rozwój inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego. Tak wysoka ocena konkursu jest potwierdzeniem, że działania konsekwentnie podejmowane przez Miasto oraz poszczególne szkoły przynoszą wymierne efekty dla regionalnego rynku pracy.

Całkowita wartość projektu wynosi 3,9 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi aż 85%. Środki te pozwolą sfinansować do 30 września 2019 roku inwestycje w infrastrukturę dwóch szkół zawodowych, tj. Zespołu Szkół nr 9 (elektronik) oraz Zespołu Szkół nr 10 (samochodówka).

W przypadku popularnego elektronika inwestycja obejmie gruntowny remont pracowni multimedialnej, 4 pracowni komputerowych oraz stworzenie serwerowni wraz z zapleczem. Oprócz prac budowalnych dofinansowanie pozwoli zakupić nowoczesne wyposażenie do tych pomieszczeń. Dzięki temu uczniowie kształcący się w zawodach technik elektronik i technik informatyk zyskają możliwość kształcenia na najnowocześniejszym sprzęcie, zbliżonym do naturalnych warunków pracy.

Z kolei koszalińska samochodówka przeprowadzi długo oczekiwane prace remontowo-budowlane oraz doposaży pracownię blacharstwa samochodowego, pracownię spawalnictwa, pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie z modelowaniem 3D oraz pracownię informatyczną. Dodatkowo szkoła zakupi nowoczesny sprzęt i urządzenia. Dzięki temu - w oparciu o najnowsze technologie - szkoła będzie mogła kształcić uczniów w zawodach: blacharz samochodowy oraz technik mechanik.

Rezultatem projektu będzie możliwość dostarczenia na regionalny rynek pracy doskonale przygotowanych absolwentów kierunków objętych inwestycjami, na które pracodawcy współpracujący ze szkołami zgłosili zapotrzebowanie.

Podstawą EFS

Dofinansowanie projektu nie byłoby możliwe gdyby nie inne przedsięwzięcia, już realizowane przez Miasto, które w latach 2016-2017 uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Mowa tu o dwóch projektach „Moją perspektywą – ZAWÓD!” oraz „Czas na ZAWODOWCA” o łącznej wartości 6,8 mln. zł. W ramach obu projektów uczniowie objęci są dodatkowymi zajęciami z zakresu doradztwa zawodowego, które pomagają zaplanować ich rozwój zawodowy. Następnie biorą udział w szkoleniach i kursach, dzięki którym nabędą kwalifikacje
i kompetencje zawodowe wykraczające poza program nauczania. Do tego biorą udział
w miesięcznych, płatnych praktykach / stażach u pracodawców, podczas których mogą w praktyce sprawdzić swoje dotychczasowe kompetencje i rozwinąć nowe. Dodatkowo nauczyciele kształcenia zawodowego mają możliwość udziału doskonaleniu zawodowym, a szkoły dodatkowo otrzymują wsparcie w zakresie zakupu nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Łączenie efektów projektu inwestycyjnego oraz realizowanych projektów z Europejskiego Funduszu stanowi element świadomej i długofalowej polityki Miasta wspierania rozwoju przedsiębiorczości i podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, które zapewnia możliwość najszybszego wejścia młodzieży na rynek pracy.

Inne projekty

Od 2014 roku do Budżetu Miasta trafiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację 36 projektów edukacyjnych. Ich łączna wartość (wraz z projektem w ramach Działania 9.8 RPO) wynosi ponad 29 mln. zł., z czego 24,8 mln. zł to wartość projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Największym projektem jest „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej: CKU, SP nr 10, ZS nr 8 w Koszalinie”. Jego wartość to 8,2 mln. zł. Dzięki temu zadaniu już w tym roku rozpoczną się pierwsze prace termomodernizacyjne, które poprawią warunki kształcenia w kolejnych obiektach oświatowych.   

Rocznica śmierci Janka Stawisińskiego

$
0
0
Rocznica śmierci Janka Stawisińskiego

Zarząd Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże" NSZZ Soliarność

oraz

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina

 

zapraszają na uroczystości upamiętniające 36. rocznicę śmierci Janka Stawisińskiego - górnika z Koszalina, zamordowanego podczas pacyfikacji Kopalni „Wujek",

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

 

20.01.2018 r. - SOBOTA

Godz. 15.00 - złożenie kwiatów na grobie Janka - cmentarz komunalny

Godz. 15.30 - spotkanie delegacji przy pomniku Janka Stawisińskiego

 

21.01.2018 r. - NIEDZIELA

Godz. 10.00 - msza święta w koszalińskiej katerze

Bezpłatne porady prawne

$
0
0
Bezpłatne porady prawne

W 2015 r. weszła w życie  ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U.2015.1255). W Koszalinie pomoc jest udzielana w następujących punktach:

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA NA TERENIE KOSZALINA:

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Rejon Pracy Socjalnej nr 2

ul. Podgórna 16, 94 734-32-63

Poniedziałki

10:00 – 14:00

Wtorki

10:00 – 14:00

Środy

10:00 – 14:00

Czwartki

10:00 – 14:00

Piątki

10:00 – 14:00

 

 

Zarząd Budynków Mieszkalnych, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nr 4

ul. Łużycka 30, 94 734-32-62

Poniedziałki

09:00 – 13:00

Wtorki

09:00 – 13:00

Środy

09:00 – 13:00

Czwartki

09:00 – 13:00

Piątki

09:00 – 13:00

 

 

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

ul. Morska 43, 94 734-32-64

Poniedziałki

08:00 – 12:00

13:00 – 17:00

 

Wtorki

08:00 – 12:00

13:00 – 17:00

 

Środy

08:00 – 12:00

13:00 – 17:00

 

Czwartki

08:00 – 12:00

13:00 – 17:00

 

Piątki

08:00 – 12:00

13:00 – 17:00

 

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE UDZIALANE PRZEZ ADWOKATÓW:

 

Zarząd Budynków Mieszkalnych, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nr 4

ul. Łużycka 30, 94 734-32-62

Poniedziałki

09:00 – 13:00

adw. Ryszard Jagiełowicz

Wtorki

09:00 – 13:00

adw. Krzysztof Lesiński

Środy

09:00 – 13:00

adw. Marek Cichy

Czwartki

09:00 – 13:00

adw. Marcin Szymielewicz

Piątki

09:00 – 13:00

adw. Grzegorz Walerjańczyk

 

 

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

ul. Morska 43, 94 734-32-64

Poniedziałki

13:00 – 17:00

adw. Grzegorz Walerjańczyk

Wtorki

13:00 – 17:00

adw. Marcin Szymielewicz

Środy

13:00 – 17:00

adw. Krzysztof Lesiński

Czwartki

13:00 – 17:00

adw. Marek Cichy

Piątki

13:00 – 17:00

adw. Ryszard Jagiełowicz

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE UDZIALANE PRZEZ RADCÓW PRAWNYCH:

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Rejon Pracy Socjalnej nr 2

ul. Podgórna 16, 94 734-32-63

Poniedziałki

10:00 – 14:00

r.pr. Justyna Koleśnik-Kijewska

Wtorki

10:00 – 14:00

r.pr. Justyna Koleśnik-Kijewska

Środy

10:00 – 14:00

r.pr. Aleksandra Gołubińska

Czwartki

10:00 – 14:00

r.pr. Aleksandra Gołubińska

Piątki

10:00 – 14:00

r.pr. Marlena Szpiech

 

 

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

ul. Morska 43, 94 734-32-64

Poniedziałki

08:00 – 12:00

r.pr. Krystyna Worońko

Wtorki

08:00 – 12:00

r.pr. Krystyna Worońko

Środy

08:00 – 12:00

r.pr. Karolina Karabasz-Kaszubska

Czwartki

08:00 – 12:00

r.pr. Marlena Szpiech

Piątki

08:00 – 12:00

r.pr. Karolina Karabasz-Kaszubska

 

Przedsiębiorcy a nowa marka miasta

$
0
0
Centrum Biznesu

Centrum Biznesu Fundacji CIP w Koszalinie ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców na ŚNIADANIE BIZNESOWE „Koszalin Centrum Pomorza – jak przedsiębiorcy mogą korzystać z nowej marki miasta”, które odbędzie się 30 stycznia 2018 r. (wtorek), w godz. 10:00 – 12:00 w City Box, Rynek Staromiejski 14 w Koszalinie.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. zagadnienia:

  • Idea marki – przedstawienie nowej marki Koszalina
  • Marka parasolowa – jak przedsiębiorcy mogą korzystać z potencjału nowej marki miasta

Prelegenci:

Tomasz Nowe – kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej, Urząd Miejski w Koszalinie

Andrzej Fulbiszewski – Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji, Urząd Miejski w Koszalinie

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY TYLKO PO UPRZEDNIM POTWIERDZENIU UCZESTNICTWA do 29 stycznia br.  Formularz zgłoszenia do pobrania.

Szczegóły na temat spotkania można uzyskać pod numerem telefonu: 94 347 71 27 oraz na stronie internetowej www.biznes.koszalin.pl lub w biurze Centrum Biznesu, ul. Zwycięstwa 42 w Koszalinie, pokój 113

XL sesja Rady Miejskiej

$
0
0
XL sesja Rady Miejskiej

PORZĄDEK OBRAD

XL sesji Rady Miejskiej w Koszalinie

 w dniu 08 lutego 2018 roku

 

Miejsce obrad:

sala konferencyjna Nr 300 w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Rozpoczęcie sesji o godz. 9:00.

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie protokołów z XXXVIII i XXXIX sesji.
  3. Informacja z prac komisji w okresie międzysesyjnym.
  4. Podjęcie uchwał:
       

1. w sprawie udzielenia Województwu Zachodniopomorskiemu pomocy finansowej:

           - opinia Komisji Kultury

           - opinia Komisji Budżetu i Finansów

2. w sprawie wyrażenia intencji udzielenia pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu:

         - opinia Komisji Spraw Społecznych

           - opinia Komisji Budżetu i Finansów

3. zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowej dla Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie na rok 2018:

          - opinia Komisji Budżetu i Finansów

            - opinia Komisji Gospodarki Komunalnej

4. zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Koszalinie oraz określenia osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnych i ulgowych przejazdów:

   - opinia Komisji Budżetu i Finansów

   - opinia Komisji Gospodarki Komunalnej

5.    w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Koszalina na 2018 r.:

   - opinia Komisji Budżetu i Finansów

6.    w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koszalina na lata 2018-2033:

           - opinia Komisji Budżetu i Finansów

7. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Koszalinie pomiędzy ulicami: Powstańców Wielkopolskich, Krakusa i Wandy, Gnieźnieńską, Kamieniarską Sarzyńską, Działkową oraz terenem linii kolejowej relacji Koszalin- Białogard:

  - opinia Komisji Gospodarki Komunalnej

8. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Programu „Koszalińska Karta Seniora”:

    - opinia Komisji Spraw Społecznych

9. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Programu „Koszalińska Karta Dużej Rodziny”:

         - opinia Komisji Spraw Społecznych 

10. w sprawie ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za doskonalenie nauczycieli oraz ustalenia specjalności i form kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznane:

         – opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki

11. w sprawie nadania nazwy rondu Rondo Czesława Niemena (projekt Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości):

           - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

12. w sprawie nadania nazwy rondu Rondo gen. Ryszarda Kuklińskiego (projekt Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości):

           - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

 

   

5. Informacja Przewodniczącej Rady Miejskiej z działalności międzysesyjnej.
6. Informacja Prezydenta Miasta z działań podjętych między sesjami.
7. Interpelacje i zapytania radnych.
8. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
9. Wolne wnioski i oświadczenia.
10. Czas dla Rad Osiedli.
11. Trybuna Obywatelska – godz. 16:00.
12. Zamknięcie sesji.

Weekend za pół ceny

$
0
0
Weekend za pół ceny

„POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” to ogólnopolska akcja promocyjna, skierowana zarówno do branży turystycznej, jak również do osób prywatnych, które w określony przez organizatora weekend mają możliwość skorzystania z 50% zniżki na wybrane usługi  turystyczne w całym kraju.*

Głównym celem akcji jest umożliwienie jak największej liczbie Polaków skorzystanie z atrakcji turystycznych w wyjątkowo korzystnej cenie, jak również zachęcenie ich do częstszego podróżowania po Polsce, i to nie tylko w sezonie wakacyjnym.   

„POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” to także doskonała szansa dla całej branży turystycznej, aby zwłaszcza w okresie niskiego sezonu wypromować swoją ofertę kulturową, hotelową  czy  gastronomiczną poprzez przygotowanie jak największej liczby pakietów promocyjnych i tym samym na dotarcie do jeszcze większej grupy odbiorców.

Tylko w 2017 roku w akcji wzięło udział prawie 190 000 turystów, a ponad 1 000 Partnerów zgłosiło swoje oferty.

Organizatorami „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Więcej informacji na stronie www.polskazobaczwiecej.pl


Spotkanie z interesariuszami rewitalizacji, w ramach konsultacji społecznych projektu uchwały

$
0
0

OGŁOSZENIE

PREZYDENTA MIASTA KOSZALINA

informujące o spotkaniu z interesariuszami rewitalizacji, w ramach  konsultacji społecznych projektu uchwały

Rady Miejskiej w Koszalinie w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

 

 Na podstawie art 7 ust. 3, w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 1023 z późn. zm.)  zawiadamiam o spotkaniu otwartym, na które zapraszam  interesariuszy rewitalizacji w dniu 12 lutego 2018 r. o godz. 1530,  do  Sali 300 Urzędu Miejskiego  w Koszalinie.

Zakres prowadzonych konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Koszalinie obejmuje określenie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji, który jest – zgodnie z ustawą o rewitalizacji,  organem opiniodawczo-doradczym w zakresie rewitalizacji.

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy rewitalizacji z orangami gminy w sprawach dotyczących prowadzenia, oceny i aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017 – 2026.

Konsultowany projekt uchwały wraz z załącznikiem – Regulaminem Komitetu Rewitalizacji, jest dostępny w terminie konsultacji, do dnia 26 lutego 2018 r.:

  • w wersji elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej – http://bip.koszalin.pl/ oraz na stronach internetowych Koszalina: http://www.koszalin.pl/, http://www.obywatelski.koszalin.pl/
  • w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w pokojach nr 312 i nr 310.

Wypełniony formularz konsultacyjny, podpisany czytelnie imieniem i nazwiskiem, należy złożyć do 26 lutego 2018 r. na adres Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

 

 

Prezydent Miasta

Piotr Jedliński

Pierwszy EKOpunkt

$
0
0
Pierwszy EKOpunkt

Rozpoczął się montaż pierwszego ze 105 EKOpunktów z półpodziemnymi pojemnikami na odpady.
EKOpunkty zastąpią tradycyjne wiaty śmietnikowe, a dzięki nim spodziewać się możemy nie tylko oszczędności, ale także znacznego ograniczenia nieprzyjemnych zapachów w okolicy.
Na początek EKOpunkt pojawi się na podwórku należących do ZBM budynków przy ul. Modrzejewskiej, między numerami 62 i 66.
Zakończenie montażu EKOpunktów planowane jest na grudzień 2019 r.

 „Wyposażenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej na terenie miasta Koszalina w pojemniki półpodziemne na odpady komunalne
segregowane oraz zmieszane”

 

Termin realizacji: czerwiec 2017 – grudzień 2019

Wartość projektu: 3 995 773,26 zł. brutto

Wysokość dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie: 50 %

Projekt polega na wyposażeniu właścicieli nieruchomości wielorodzinnych w tzw. EKOpunkty.  EKOpunkt składał się będzie z 5 pojemników na następujące rodzaje odpadów: zmieszane, papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz biodegradowalne.

W projekcie przewidziano 35 EKOpunktów rocznie, co przez 3 lata trwania projektu daje 105 EKOpunktów. Łącznie będzie to 525 pojemników (420 szt. 3 m3 na odpady selektywne i 105 szt. 5 m3 na odpady komunalne zmieszane).

Pojemność pojemnika na odpady zmieszane wynosi 5 m3, a na pozostałe odpady 3 m3.

Zastosowanie pojemników półpodziemnych zmniejszy koszty utrzymania i obsługi (mają większą pojemność, więc odbiór odpadów może odbywać się rzadziej), są o wiele trwalsze od tradycyjnych kontenerów, generują oszczędność miejsca, zapewniają czystość i higienę, są łatwe w obsłudze, ograniczają hałas wyrzucania śmieci. Odpady, które tam wpadają, są ubijane, przez co zmniejsza się ich objętość, a dzięki niższej temperaturze pod ziemią, ograniczany jest nieprzyjemny zapach.

Projekt ma służyć ogólnemu dobru mieszkańców naszego Miasta i zmobilizować ich do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów oraz dbania o czystość i porządek w swoim otoczeniu.

 

Pożegnanie dyrektorów

$
0
0
Janusz Łodziewski i Andrzej Ziemiński

Sesja Rady Miejskiej, która odbyła się 8 lutego, była okazją do pożegnania dwóch ważnych dla życia miasta osób, które odeszły na emeryturę. Mowa o Januszu Łodziewskim, prezesie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji oraz Andrzeju Ziemińskim, dyrektorze Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Obaj panowie przez wiele lat szefowali podległym im jednostkom.

Janusz Łodziewski karierę zawodową rozpoczął jako starszy inspektor w Okręgowym Zarządzie Dochodów Państwa i Kontroli Finansowej w Koszalinie, następnie przez ponad 30 lat z sukcesem pełnił funkcje kierownicze, w tym zastępcy dyrektora, a następnie dyrektora Koszalińskiej Fabryki Mebli, prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Koszalinie, Dyrektora Invest-Bank S.A. w Koszalinie oraz dyrektora i prezesa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koszalinie.

Andrzej Ziemiński zarządzał KBP (wcześniej Wojewódzka Biblioteka Publiczna) od 1994 r. Wcześniej także był związany z miejskimi placówkami - pracował w Wojewódzkim Domu Kultury, Urzędzie Miejskim, Muzeum Okręgowym, a także Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich. Jest odznaczony tak prestiżowymi odznaczeniami jak Srebrny oraz Złoty Krzyż Zasługi, Medal za zasługi dla Województwa Koszalińskiego oraz Medal za zasługi dla Koszalina.

Stypendia dla sportowców

$
0
0
Sportowi stypendyści

- Bicie sportowych rekordów nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest przekraczanie własnych barier, poprawianie własnych wyników - mówił podczas spotkania z koszalińskimi sportowcami prezydent Piotr Jedliński. Okazją do wypowiedzenia tych słów było docenienie sukcesów najlepszych i wręczenie im stypediów na 2018 r.

Stypendia otrzymało 13 zawodników, pięciu zawodników niepełnosprawnych oraz dwóch trenerów. W budżecie miasta na 2018 rok na stypendia sportowe zabezpieczono 80 000 zł. 

LISTA STYPENDYSTÓW SPORTOWYCH – 2018 r.

1.    Małgorzata Hołub-Kowalik - Klub Lekkoatletyczny „Bałtyk” Koszalin
2.   Katarzyna Regent - Koszaliński Klub Karate Kyokushin
3.   Szymon Janz - Zapaśniczy Klub Sportowy
4.   Filip Łuczak - AKS Hetman Politechnika Koszalińska
5.   Mateusz Łuszczyński - Zapaśniczy Klub Sportowy
6.   Jakub Wróbel - Klub Lekkoatletyczny „Bałtyk” Koszalin
7.   Adam Kasprowicz - Klub Lekkoatletyczny „Bałtyk” Koszalin
8.   Adrianna Królik - MKS ZNICZ Koszalin
9.   Konrad Kozłowski - Fight Club Koszalin
10.   Patryk Rusin - Klub Sportowy Judo GWARDIA
11.    Filip Bieliński - Klub Sportowy Judo GWARDIA
12.   Magdalena Majos - Zapaśniczy Klub Sportowy
13.   Zhozef Baghramyan - Zapaśniczy Klub Sportowy
14.   Maciej Sochal - Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START
15.   Robert Jachimowicz - Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START
16.   Grzegorz Lanzer - Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START
17.   Aleksandra Ochtera - Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START
18.   Tomasz Majewski - Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych START
19.   Zbigniew Maksymiuk - Klub Lekkoatletyczny BAŁTYK

20. Ewa Kopacz - MKS ZNICZ Koszalin

Spotkanie konsultacyjne w sprawie Komitetu Rewitalizacji

$
0
0




OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KOSZALINA

informujące o spotkaniu z interesariuszami rewitalizacji,

   w ramach  konsultacji społecznych projektu uchwały  Rady Miejskiej w Koszalinie

   w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

 

 

Na podstawie art 7 ust. 3, w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 1023 z późn. zm.) zawiadamiam o spotkaniu otwartym, na które zapraszam  interesariuszy rewitalizacji w dniu 22 lutego 2018 r. o godz. 1700 do sali 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Zakres prowadzonych konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Koszalinie obejmuje określenie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji, który jest – zgodnie z ustawą o rewitalizacji,  organem opiniodawczo-doradczym w zakresie rewitalizacji.

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy rewitalizacji z organami gminy w sprawach dotyczących prowadzenia, oceny i aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017 – 2026.

Konsultowany projekt uchwały wraz z załącznikiem – Regulaminem Komitetu Rewitalizacji, jest dostępny w terminie konsultacji, do dnia 26 lutego 2018 r.:

  • w wersji elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej – http://bip.koszalin.pl/ oraz na stronach internetowych Koszalina: http://www.koszalin.pl/, http://www.obywatelski.koszalin.pl/
  • w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w pokojach nr 312 i nr 310.

Wypełniony formularz konsultacyjny, podpisany czytelnie imieniem i nazwiskiem, należy złożyć do 26 lutego 2018 r. na adres Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

 

Prezydent Miasta

Piotr Jedliński

Viewing all 2469 articles
Browse latest View live