Quantcast
Channel: Serwis Urzędu Miejskiego w Koszalinie - Urząd Miejski
Viewing all 2459 articles
Browse latest View live

Umowa nr 34

$
0
0
Umowa z Media Markt

16 lutego podpisane zostało porozumienie o współpracy między gminą Koszalin, reprezentowaną przez Szymona Konefała, dyrektora Zespołu Szkół nr 1, a Media Markt Polska Sp. z o.o. Koszalin Sp. k. reprezentowaną przez Sebastiana Goliszewskiego, dyrektora zarządzającego. Porozumienia określa zasad współpracy, której wynikiem będzie poszerzenie oferty edukacyjnej Zespołu Szkół nr 1  o wiedzę i praktyczne umiejętności zawodowe z obszaru działalności handlowej, które ułatwią absolwentom kontynuowanie dalszej nauki lub znalezienie pierwszej pracy zgodnej z kierunkiem wykształcenia.

Do tej pory podpisane zastały 34 porozumienia współpracy pomiędzy koszalińskimi szkołami a przedsiębiorcami, instytucjami czy organizacjami działającymi na lokalnym rynku. W przypadku Media Markt, była to pierwsza tego typu umowa w skali kraju.


Po raz 35...

$
0
0
Umowa z Mikroserwisem

22 lutego podpisano porozumienie o współpracy między Gminą Koszalin, reprezentowaną przez Joannę Rydzewską, dyrektora Zespołu Szkół nr 9 a firmą MIKROSERWIS S.C. R. Bodendorf, S. Możejko, J. Talewski, reprezentowaną przez Jakuba Talewskiego (spotkaniu wziął udział także Robert Bodendorf, drugi ze współwłaścicieli firmy).

W ramach zawartego porozumienia o współpracy możliwe będzie realizowanie wspólnych przedsięwzięć, które ułatwią uczniom poszerzanie wiedzy oraz kontynuowanie dalszej nauki, np.:

  • ·         organizacja praktyk zawodowych i innych form kształcenia praktycznego dla uczniów Zespołu Szkół nr 9;
  • ·         prezentacja uczniom Zespołu Szkół nr 9 nowoczesnego sprzętu i rozwiązań techniczno-technologicznych stosowanych w firmie;
  • ·      objecie patronatem klasy z profilu Technik Informatyk, w której uczniowie nabędą niezbędne umiejętności do zawodu z zakresu montażu i eksploatacji komputerów osobistych i urządzeń peryferyjnych oraz projektowania lokalnych sieci komputerowych i administrowania sieciami.
  • ·         promowanie uczniów, absolwentów wyróżniających się wiedzą i umiejętnościami w zawodzie.

 

Firma MIKROSERWIS S.C.

Początki działalności to rok 2000, w którym powstał nowoczesny Salon Komputerowy na mapie Koszalina. Można było w nim kupić dowolnie wybrany sprzęt komputerowy oraz zlecić usługę informatyczną. Wraz z upływem lat coraz częściej pojawiali się klienci biznesowi i instytucjonalni. Następował dynamiczny wzrost zainteresowania „outsourcingiem IT”, co pozwoliło podjąć decyzję o wygaszaniu działalności detalicznej (salonu komputerowego), w miejsce czego firma zaczęła specjalizować się w informatyzacji przedsiębiorstw i instytucji. Za aktywność na rynku Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa przyznała firmie nagrodę „Koszaliński Denar 2004”, a NOT wręczył statuetkę „Usługa Roku 2005”.

W kolejnych latach MIKROSERWIS wdrażał coraz więcej systemów wspomagających zarządzanie (Comarch ERP), informatyzował kolejne przedsiębiorstwa i zawierał coraz więcej umów na Outsourcing IT. Przyszedł też czas na tworzenie własnych rozwiązań informatycznych, co zaowocowało wydzieleniem rozwojowego startupu o nazwie „Business Software”, który obecnie tworzy specjalistyczne oprogramowanie (głównie dla branży produkcyjnej i hotelarskiej) oraz świadczy usługi doradcze i rozwojowe.

Dzisiaj MIKROSERWIS, jako Biznesowy Partner IT, obsługuje informatycznie blisko 100 firm, w których funkcjonuje ponad 1000 komputerów, a na swoim koncie ma około 250 wdrożeń systemów Comarch ERP oraz setki rozwiązań serwerowych i sieciowych. Wśród klientów dominują przedsiębiorstwa produkcyjne, biura rachunkowe i firmy handlowe. Wyróżnikami firmy są nie tylko doświadczenie i wynikająca z niego jakość, ale również skuteczne doradztwo i bezpieczeństwo informatyczne.

Blisko 20 lat rozwoju firmy powoduje, że MIKROSERWIS jest dzisiaj znaną marką, którą reprezentuje zespół doświadczonych, certyfikowanych w wielu dziedzinach ekspertów IT. MIKROSERWIS jest partnerem biznesowym firm: Comarch, Microsoft, GData, Lenovo, HP, Dell, Synology, QNAP, Saldeo, Ever oraz wielu innych dostawców sprzętu, oprogramowania i usług IT.

Firma jest aktywna społecznie, ponieważ angażuje się w wiele inicjatyw i akcji charytatywnych, promuje lokalny patriotyzm gospodarczy oraz wspiera lokalny sport. Twórca i współwłaściciel MIKROSERWISU, Robert Bodendorf, jest jednocześnie współinicjatorem takich organizacji, jak Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie oraz nieformalna grupa Made in Koszalin. Z kolei drugi współwłaściciel, Jakub Talewski, realizuje swoje zamiłowanie do piłki nożnej, aktywnie wspierając działalność Klubu Sportowego Gwardia Koszalin. Firma udziela się również w Klastrze ICT Pomorze Zachodnie oraz wspiera kilka inicjatyw zachęcających do tworzenia nowych przedsiębiorstw w regionie.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

$
0
0
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

XLI sesja Rady Miejskiej w Koszalinie

26 lutego 2018 r. o godz. 16:00.

Sala konferencyjna nr 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

 

PORZĄDEK OBRAD

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

2. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017-2026:

- opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.

3. Zamknięcie sesji.

Dzień Kobiet

Prawne Vademecum Przedsiębiorcy

$
0
0
Prawne Vademecum Przedsiębiorcy

Centrum Biznesu Fundacji CIP w Koszalinie ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców na kolejne spotkanie w ramach cyklu Prawne Vademecum Przedsiębiorcy.

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z obowiązującymi przepisami dotyczącymi  ochrony praw konsumenta i wynikających z nich obowiązków dla przedsiębiorców. Mówić będziemy o praktycznych aspektach tego zagadnienia, m.in.

  • Procedura reklamacyjna
  • Roszczenia konsumenta z tytułu rękojmi
  • Pozasądowe rozstrzyganie sporów
  • Kompetencje Rzecznika Konsumentów

 Szkolenie poprowadzi Krystyna Piwońska Miejski Rzecznik  Konsumentów w Koszalinie. Arbiter w Sądzie Polubownym przy Inspekcji Handlowej.

 Na spotkanie zapraszamy w czwartek 22 marca 2018 r.,  w godz.10.00 – 12.00 do City Box, Rynek Staromiejski 14 Koszalin.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny tylko po uprzednim potwierdzeniu uczestnictwa.  Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres m.skrzypek@biznes.koszalin.pl do 20 marca 2018.Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.biznes.koszalin.pl
Szczegółowe informacje na temat spotkania można uzyskać również pod numerem telefonu: 94/3412317 lub 94/3471317 w biurze Centrum Biznesu, ul. Zwycięstwa 42 w Koszalinie, pokój 110

XLII sesja Rady Miejskiej

$
0
0
XLII sesja Rady Miejskiej

PORZĄDEK OBRAD

XLII sesji Rady Miejskiej w Koszalinie

w dniu 15 marca  2018 roku

 

Miejsce obrad:

sala konferencyjna Nr 300 w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Rozpoczęcie sesji o godz. 9:00.

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Przyjęcie protokołów z XL i XLI sesji.
  3. Informacja z prac komisji w okresie międzysesyjnym.
  4. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Koszalinie za 2017 rok.
  5. Informacja z działalności Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu na terenie Miasta Koszalin  w 2017 roku.
  6. Informacja z działalności Straży Miejskiej w Koszalinie w 2017 roku.
  7. Podjęcie uchwał:
    1.  w sprawie przyjęcia sprawozdania Prezydenta Miasta Koszalina i Starosty Koszalińskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla  Miasta Koszalina i Powiatu Koszalińskiego za 2017 rok:

  - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

2. w sprawie przyjęcia „Sprawozdania z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta w 2017 roku”:

                 - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

3. w sprawie przyjęcia „Informacji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej  w Koszalinie  o stanie bezpieczeństwa miasta Koszalina w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2017 roku”:

          - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

4. w sprawie przyjęcia informacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Koszalina za 2017 rok:

                      - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

5. w sprawie podziału Miasta Koszalina na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym:

                 - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

6. w sprawie podziału Miasta Koszalina na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych :

      - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

7. w sprawie przyjęcia informacji z realizacji „Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020” za 2017 rok:

   - opinia Komisji Spraw Społecznych

8. w sprawie przyjęcia informacji z realizacji „Miejskiego Programu Wspierania Rodziny i Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2016-2018” za 2017 rok:

                 - opinia Komisji Spraw Społecznych

9. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Śródmieścia Koszalina:

      - opinia Komisji Gospodarki Komunalnej

10. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Jamno –Zachód” w Koszalinie:

      - opinia Komisji Gospodarki Komunalnej

11. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu:

   - opinia Komisji Budżetu i Finansów

   - opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki

12. w sprawie ustalenia wysokości miesięcznej stawki dotacji podmiotowej na 2018 rok dla Centrum Integracji Społecznej „Od Nowa” w Mielnie:

    - opinia Komisji Spraw Społecznych

    - opinia Komisji Budżetu i Finansów

13. w sprawie wyrażenia intencji udzielenia pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu:

                 - opinia Komisji Budżetu i Finansów

                 - opinia Komisji Gospodarki Komunalnej

14. w sprawie określenia wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobek lub klub dziecięcy na terenie Gminy Miasta Koszalin:

          - opinia Komisji Spraw Społecznych

          - opinia Komisji Budżetu i Finansów

15. w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 r.:

                 - opinia Komisji Spraw Społecznych

                 - opinia Komisji Budżetu i Finansów

16.  w sprawie emisji obligacji komunalnych:

       - opinia Komisji Budżetu i Finansów

17.  w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Koszalina na 2018 r.:

                        - opinia Komisji Budżetu i Finansów

18.  w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koszalina na lata 2018-2033:

       - opinia Komisji Budżetu i Finansów

19. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności w Koszalinie w 2018 roku:

          - opinia Komisji Gospodarki Komunalnej

20. w sprawie przyjęcia sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miasto Koszalin w 2017 roku:

    - opinia Komisji Edukacji, Turystyki i Sportu

21. w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych do budżetu   obywatelskiego w ramach budżetu Miasta Koszalina (projekt Klubu Radnych Lepszy Koszalin):

          - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

22. w sprawie procedury wykonywania inicjatywy uchwałodawczej przez grupę mieszkańców Miasta Koszalina (projekt Klubu Radnych Lepszy Koszalin):

        - opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego

23. w sprawie rozpatrzenia skargi na Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koszalinie:

                 - opinia Komisji Rewizyjnej 

 

 8. Informacja Przewodniczącej Rady Miejskiej z działalności międzysesyjnej.

9. Informacja Prezydenta Miasta z działań podjętych między sesjami.

10. Interpelacje i zapytania radnych.

11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

12.  Wolne wnioski i oświadczenia.

13. Czas dla Rad Osiedli.

14. Trybuna Obywatelska – godz. 16:00.

15. Zamknięcie sesji.

 

3 mln na Koszaliński Budżet Obywatelski 2019

$
0
0

Prezydent Koszalina ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej nowe zasady dotyczące Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego


Kwota przeznaczona na Koszaliński Budżet Obywatelski 2019 wyniesie 3 000 000 zł.          
Na część ogólnomiejską przypada 1 000 000 zł, dla każdego z siedemnastu Osiedli - 115 000 zł. Pozostałe 45 000 zł przeznaczone jest na promocję budżetu obywatelskiego i jego organizację.

Proces będzie przeprowadzany we współpracy z partnerami.          
Wszystkie działania będą realizowane we współpracy z Pracownią Pozarządową. Dodatkowo rolę doradczą i konsultacyjną będzie pełnił Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

Wszystkie poprawne formalnie projekty będą oddane pod ocenę mieszkańcom. Nie będzie działała Rada Budżetu Obywatelskiego.


Zostanie utrzymany podział na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe.        
Wartość  projektu osiedlowego będzie mogła wynosić maksymalnie 115 000 zł. Budżet projektu ogólnomiejskiego będzie musiał zawierać się w granicach od 40 000 zł do 650 000 zł.           

Na każdym Osiedlu odbędą się dwa spotkania:

  • pierwsze spotkanie osiedlowe (w okresie: marzec – kwiecień) – dyskusja nad potrzebami Osiedla, generowanie pomysłów na projekty osiedlowe, wytyczanie wspólnych celów, wstępne zaplanowanie tematów projektów i zespołów/osób nad nimi pracujących
  • drugie spotkanie osiedlowe (czerwiec) – możliwość wyboru przez uczestników spotkania zwycięskich projektów spośród wszystkich zgłoszonych na danym Osiedlu. Decyzja musi być podjęta jednomyślnie. W przypadku braku porozumienia, projekty zostaną skierowane do głosowania ogólnomiejskiego.


Będzie świadczone szerokiewsparcie merytoryczne na etapie pisania wniosków oraz informowanie o przebiegu procesu BO.


Opracowanie zasad tegorocznej edycji zostało poprzedzone ewaluacją oraz konsultacjami
z mieszkańcami i autorami projektów.    
W ramach konsultacji zebrano opinie o poprzedniej edycji oraz na temat proponowanych w tym roku zmian. W wyniku konsultacji okazało się, że mieszkańcy pozytywnie oceniają ubiegłoroczną edycję oraz wprowadzenie kwoty Budżetu przeznaczonej na Osiedla i organizowanie spotkań osiedlowych. Idea ta jest więc kontynuowana. Części proponowanych nowych rozwiązań mieszkańcy nie poparli (np. premiowanie elektronicznego składania projektów czy większej wagi głosów internetowych). Zrezygnowano więc z ich wprowadzenia. Całość raportu z konsultacji jest dostępna na stronie www.budzetobywatelski.koszalin.pl


Szczegółowych informacji dotyczących Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 udzielają:

  • Urząd Miejski w Koszalinie:

Aleksandra Zdzińska (94 348 88 88, aleksandra.zdzinska@um.koszalin.pl)

  • Pracownia Pozarządowa:

Monika Widocka (889 079 015, mwidocka@pracowniapozarzadowa.pl)

Informacje i aktualności dot. BO znajdują się na stronie www.budzetobywatelski.koszalin.pl.


Harmonogram Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019

Ewaluacja i konsultacja zasad nowej edycji – styczeń – luty

Ogłoszenie regulaminu oraz harmonogramu – 12 marca

Spotkania osiedlowe – 19 marca – 27 kwietnia

19.03 – 6.04 – I grupa Osiedli

  • 19.03 (pon.) – Jamno – Łabusz, Świetlica Jamneńska, ul. Koszalińska 68, godz. 17
  • 20.03 (wt.) – Jedliny, Zespół Szkół nr 7, ul. Orląt Lwowskich 18, godz. 17
  • 22.03 (czw.) – Rokosowo, Klub Zacisze, ul. Ruszczyca 14, godz. 17
  • 26.03 (pon.) – Morskie, Klub Osiedlowy Bałtyk KSM „Na Skarpie”, ul. Spokojna 48, godz. 17
  • 27.03 (wt.) – Wspólny Dom, Klub KSM „Nasz Dom”, ul. Zwycięstwa 148, godz. 17
  • 04.04 (śr.) – Śródmieście, Domek Kata, ul. Grodzka 3, godz. 17
  • 05.04 (czw.) – Lubiatowo, PRO-WAM Sp. z o.o., stołówka, ul. Zwycięstwa 278, godz. 17

9.04 – 27.04 – II grupa Osiedli

  • 09.04 (pon.) – im. J. i J. Śniadeckich, Szkoła Podstawowa 18, ul. Staszica 6, godz. 17
  • 10.04 (wt.) – Lechitów, Szkoła Podstawowa 9, ul. Powstańców Wlkp. 23, godz. 17
  • 11.04 (śr.) – Tysiąclecia, Siedziba Rady Osiedla, ul. Projektantów 1, godz. 17
  • 16.04 (pon.) – Nowobramskie, Szkoła Podstawowa 13, ul. Rzemieślnicza 9, godz. 17
  • 17.04 (wt.) – im. M. Wańkowicza, Klub Osiedlowy KSM „Przylesie”, ul. K. Makuszyńskiego 2, godz. 17
  • 18.04 (śr.) – Raduszka, Zespół Szkół nr 12, ul. Połczyńska 71a, godz. 17
  • 23.04 (pon.) – Na Skarpie, Klub Osiedlowy KSM „Na Skarpie", ul. Na Skarpie 17, godz. 17
  • 24.04 (wt.) – Unii Europejskiej, Siedziba Rady Osiedla, ul. Fińska 35, godz. 17
  • 25.04 (śr.) – im. T. Kotarbińskiego, Klub KSM Przylesie „Kanion, ul. Krzyżanowskiego 26, godz. 17
  • 26.04 (czw.) – Bukowe, Szkoła Podstawowa 18, ul. Staszica 6, godz. 17

Składanie projektów

26.03 – 22.04 – składanie projektów dla I grupy Osiedli
16.04 – 13.05 – składanie projektów dla II grupy Osiedli

26.03 – 13.05 – składanie projektów ogólnomiejskich

Ocena formalna projektów

23.04 – 4.06 – ocena formalna projektów osiedlowych

23.04 – 30.06 – ocena formalna projektów ogólnomiejskich

 

Spotkania osiedlowe wyborcze – czerwiec

Głosowanie ogólnomiejskie – wrzesień (II połowa)




Wyniki ankiety w sprawie uchwały krajobrazowej


Firma na start

$
0
0
Firma na start

Powodzenie poprzednich edycji konkursu „Firma na Start”, potwierdzone rosnącym zainteresowaniem ze strony uczestników (I edycja 33 uczestników, II edycja 29 uczestników, III edycja 34 uczestników ),zadecydowało o kontynuacji tego przedsięwzięcia w kolejnych latach. Tegoroczna, czwarta edycja konkursu przeprowadzona będzie między 13 marca a 20 czerwca 2018 r. i przebiegać będzie na tych samych zasadach co poprzednie. Głównym jego założeniem jest wybór najlepszego biznesplanu w dwóch kategoriach:

- osoby  fizyczne w wieku  18-35 lat: studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmę (nie tylko dla mieszkańców Koszalina);

- uczniowie koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestnika konkursu jest opracowanie  biznesplanu własnego pomysłu na działalność gospodarczą w Koszalinie, prezentującego rozwój przedsiębiorstwa od podstaw i zawierającego prognozę jego działalności. Zwycięzcami zostają uczestnicy, którzy przedstawią najciekawszy, możliwy do realizacji biznesplan konkretnego przedsięwzięcia.

Konkurs realizowany jest  w trzech w trzech etapach:

  • Pierwszy etapprzeprowadzony zostanie w terminie 13 marca – 16 kwietnia i obejmował będzie nabór zgłoszeń (do 10 kwietnia) oraz ocenę formalną formularzy zgłoszeniowych.
  • Drugi etapprzeprowadzony zostanie w terminie 16 kwietnia – 23 maja i obejmował będzie przeprowadzenie obowiązkowych szkoleń oraz złożenie przez uczestników gotowych biznesplanów.
  • Etap trzeciprzeprowadzony zostanie w terminie 23 maja – 20 czerwca i obejmował będzie ocenę formalną i merytoryczną zgłoszonych biznesplanów, prezentację swoich pomysłów przez uczestników oraz wybór przez kapitułę konkursową najlepszego biznesplanu w każdej kategorii.

Co roku zwiększa się liczba partnerów konkursu: w I edycji było ich 6 , w II edycji - 7, w III - 9,  a w tegorocznej edycji liczba ta wzrosła do 10.

1)    EkoWodrol Sp. z o.o.

2)    Espersen Koszalin Sp. z o.o.

3)    Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie,

4)    Meden-Inmed Sp. z o.o.,

5)    MikroSerwis S.C.,

6)    Koszalińska Izba Przemysłowo - Handlowa,

7)    Park Technologiczny S.A.,

8)    Politechnika Koszalińska,

9)    Północna Izba Gospodarcza Oddział w Koszalinie,

10) Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Wraz ze wzrostem liczby partnerów coraz bardziej atrakcyjna staje się również pula nagród  oferowanych  w ramach konkursu.

Kategoria I (osoby  fizyczne w wieku 18-35 lat)

  • Nagroda pieniężna ufundowana przez Prezydenta Koszalina w wysokości 20.000 zł brutto.
  • Nagroda pieniężna ufundowana przez firmę Espersen Koszalin Sp z o.o. w wysokości 3.000 zł brutto
  • Preferencyjne warunki wynajmu lokalu w Centrum Biznesu lub pomieszczenia w Koszalińskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Sp. z o.o., w zależności od prowadzonej działalności;
  • Pakiet doradczy Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości;
  • Preferencyjne warunki pożyczki z Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w ramach Inicjatywy JEREMIE;
  • Tablet (KIPH)
  • Pakiet doradczy Parku Technologicznego S.A. obejmujący bezpłatne udostępnienie na okres 6  miesięcy pomieszczenia biurowego przy ul.  Racławickiej 15-17; pakiet 15  godzin bezpłatnego dostępu do sali konferencyjnej PT S.A. 
  • Voucher na usługi firmy MikroSerwis S.C. o wartości 5.000 zł.

Kategoria II  (uczniowie koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych)

I miejsce:         - nagroda rzeczowa – laptop, drukarka i dron (Ekowodrol, Meden Inmed i Politechnika Koszalińska)

II miejsce:        - nagroda rzeczowa – aparat fotograficzny i dron (Espersen Koszalin i Politechnika Koszalińska)

III miejsce:       - nagroda rzeczowa  - tablet i dron  (PIG i  Politechnika Koszalińska)

Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani  do trzeciego etapu konkursu otrzymają bezpłatne zaproszenie na specjalne szkolenie „Tworzenie i rozwój firmy” potwierdzone certyfikatem - Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.  Wyboru laureatów dokona powołana przez organizatora  kapituła konkursowa w składzie:

1)      Piotr Jedliński, Prezydent Miasta Koszalina.

2)      Joanna Piotrkowska-Ciechomska, Pełnomocnik Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia Urzędu Miejskiego w Koszalinie,

3)      Justyna Grosicka, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości,

4)      Piotr Huzar, Prezes Zarządu Koszalińskiej Izby Przemysłowo - Handlowej,

5)      Tomasz Królikowski, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Koszalińskiej,

6)      Przemysław Stefanowski, Prezes Zarządu Park Technologiczny S.A.,

7)      Roman Biłas -  Prezes Północnej Izby Gospodarczej Oddział w Koszalinie,

8)      Robert Bodendorf, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców,

9)      Sylwester Szymanik – Prokurent Espersen Koszalin Sp. z o.o. 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej www.koszalin.pl/firma

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza

$
0
0
Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza
Dzięki dobrej współpracy Urzędu Miejskiego w Koszalinie z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, 26 marca 2018 r. dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, otworzy jedenasty punkt przyjęć interesantów – tym razem w naszym mieście.
Otwarcie punktu w Koszalinie ułatwi dostęp do Rzecznika mieszkańcom miasta i okolic. Będą oni mogli zgłosić swoją sprawę bezpośrednio prawnikowi z Biura Pełnomocnika Terenowego w Gdańsku.
W 2018 r. punkt przyjęć będzie otwarty co drugi miesiąc, w drugi czwartek miesiąca, czyli 26 marca (otwarcie punktu - przyjęcia interesantów wyjątkowo w sali nr 300 w godz. 13:30 – 16:00), 10 maja, 12 lipca i 13 września (sala klubowa A w godzinach 11:30-14:00).

Wielkanoc samotnych

$
0
0
Wielkanoc samotnych

Jeśli jesteś samotny i nie masz gdzie spędzić Świąt Wielkiej Nocy, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Jeśli nie jesteś samotny, ale chcesz spędzić Wielkanocne Święta w towarzystwie osób samotnych – ta propozycja jest także dla Ciebie.

Fundacja Wolne Miejsce zaprasza w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych (1 kwietnia – to nie prima aprilis!) do Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 23.

Po raz pierwszy w Koszalinie Fundacja zorganizuje Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych, które rozpocznie się o godz. 10. Chętni do wzięcia udziału mogą przyjść godzinę wcześniej. Wstęp wolny.

Więcej informacji na temat Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych można zasięgnąć u przedstawiciela Fundacji – p. Magdaleny Kłunejko (tel. 727 402 003).

X Gala Koszalińskiej Kultury

$
0
0
IX Gala Koszalińskiej Kultury

27 marca o godz. 17.30 w Filharmonii Koszalińskiej rozpocznie się X Gala Koszalińskiej Kultury.  Zainauguruje ją koncert, w którym  z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Klemensa Starybrata - absolwenta Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie,  wystąpi  koszalinianka - Katarzyna Chruścicka – światowej sławy skrzypaczka, również absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Uroczystość zakończy występ aktorów  Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie – członków Stowarzyszenia „Aktorzy po godzinach”, którzy wykonają kilka piosenek, z uhonorowanego tytułem „Wydarzenie Kulturalne roku 2017” spektaklu „Czekamy na sygnał”.  Podczas przerwy w holu Filharmonii Koszalińskiej można będzie obejrzeć wystawy przygotowane przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych  i Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie.

Tradycyjnie, z okazji Gali, Redakcja Almanachu Kultury Koszalińskiej i Koszalińska Biblioteka Publiczna przygotowały najnowsze wydawnictwo, w którym  czytelnicy znajdą opisy najważniejszych wydarzeń 2017 roku w kulturze koszalińskiej i co ważne – prezentację tegorocznych laureatów nagród Prezydenta Miasta Koszalina.

Imprezę poprowadzą Aleksandra Kostka i Piotr Dzięcielski – koszalinianie, aktorzy, którzy związani byli z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Scenografię  przygotowała Beata Jasionek, filmy zrealizowali pracownicy CK105.

Jubileuszowa Gala Koszalińskiej Kultury pokazuje, jak wielu zdolnych i utalentowanych ludzi związanych jest z Koszalinem. Od przygotowania scenografii, oprawy graficznej, poprowadzenia imprezy, obsługi nagłośnieniowej i oświetleniowej po artystyczne prezentacje i oczywiście prezentację tegorocznych laureatów – Gala została zrealizowana przy udziale koszalinian.

Do Prezydenta Miasta wpłynęły 93 wnioski o przyznanie nagrody za osiągnięcia    w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Kapituła  Nagrody Prezydenta Miasta zaopiniowała pozytywnie 37 kandydatur.  W swoim protokole Kapituła podkreśliła, że w bieżącym roku wpłynęło mniej wniosków niż    w poprzednich latach, ale  poziom osiągnięć artystycznych uzyskanych przez kandydatów do nagród jest bardzo wysoki. Odniesione zarówno przez starszych, jak i przez młodszych kandydatów sukcesy artystyczne są imponujące, świadczą m.in. o znakomitej pracy kadry – nauczycieli i instruktorów. Wszyscy laureaci są też wspaniałymi reprezentantami Koszalina w kraju i na świecie.

 

Klucze na "zajączka"

$
0
0
ul. Harcerska 18

27 marca mieszkańcy budynku komunalnego przy ul. Harcerskiej 18 w Koszalinie odebrali z rąk prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego  klucze do swoich mieszkań. To kolejna kompleksowa modernizacja i przebudowa budynku z zasobów komunalnych, który odzyskał dawną świetność i blask. W miejscu 10 dotychczas  niesamodzielnych  mieszkań powstało 14. Na mieszkania zagospodarowano również strych. Przebudowano wszystkie instalacje wewnętrzne (instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa). Zlikwidowano piece, a w ich miejsce wybudowano instalację centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej MEC. W wyniku remontu w budynku przy ul. Harcerskiej 18 powstały mieszkania od 26 do 90 metrów kwadratowych. Dziewięć mieszkań to mieszkania jednopokojowe, cztery dwupokojowe i jedno trzypokojowe. Wykonawcą prac na zlecenie Zarządu Budynków Mieszkalnych było Przedsiębiorstwo Budowlane „Drawa”. Roboty kosztowały ponad 1,5 mln zł.

Od kilku już lat Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie prowadzi duże i starannie zaplanowane wielomilionowe  inwestycje remontowe.  Pieniądze są inwestowane w poprawę stanu zasobów mieszkaniowych, modernizacje, remonty pustostanów, dachów, elewacji. Część pieniędzy pochłaniają  prace związane z wymianą instalacji technicznych budynków komunalnych. – Wspólnie z władzami miasta staramy się tak inwestować, aby stale poprawiać stan naszych zasobów mieszkaniowych. To nie tylko widoczna dla mieszkańców poprawa estetyki obiektów na zewnątrz, ale również budowa zupełnie nowych instalacji centralnego ogrzewania, rezygnacja z pieców na rzecz ekologicznego i wygodniejszego centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej dostarczanej przez Miejską Energetykę Cieplną– mówi Lucyna Sitarczyk, dyrektor ZBM w Koszalinie.

Budynki ZBM to bardzo często obiekty przedwojenne, wymagające dodatkowych i kosztownych prac odtworzeniowych wcześniej uzgodnionych z konserwatorem zabytków. W sumie ZBM ma ich pod swoją opieką 217, co przekłada się na ok. 5,5  tysiąca lokali mieszkalnych, 730 użytkowych. Zarząd administruje i doradza ponad 150 wspólnotom mieszkaniowym.

Kancelaria pracuje krócej

$
0
0
Kancelaria pracuje krócej

Z związku z doświadczeniami z lat ubiegłych (brak ruchu klientów), 30 marca wydawanie korespondencji w ratuszowej kancelarii będzie trwało krócej. Osoby mające w planach odbiór listów z Urzędu Miejskiego będą to mogły zrobić do godz. 17.00.

Życzenia wielkanocne


5,4 mln zł na park

$
0
0
park

30 marca podpisana została umowa o dofinansowaniu projektu „Rewitalizacja parku im. Tadeusza Kościuszki przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w celu ochrony różnorodności biologicznej". Umowę podpisali wicemarszałek zachodniopomorski Tomasz Sobieraj oraz prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Rewitalizacja parku im. Tadeusza Kościuszki przy bibliotece w celu ochrony różnorodności biologicznej

w ramach Działania 4.3 Ochrona różnorodności biologicznej RPO WZ 2014-2020

 

 

1.    Informacja o naborze

Termin naboru:  1 sierpnia 2017 r. – 16 października 2017 r.

Termin rozstrzygnięcia naboru: 5 luty 2018 r.

Celem głównym Osi Priorytetowej 4 jest zachowanie i ochrona środowiska naturalnego oraz wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami

 

Celem szczegółowym Działania 4.3 jest wzmocnienie mechanizmów ochrony przyrody.

 

Podmioty uprawnione do aplikowania w ramach działania 4.3:

  • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,
  • jednostki organizacyjne jst,
  • parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody,
  • szkoły wyższe, 
  • organizacje pozarządowe,
  • PGL Lasy Państwowe i jego jednostki organizacyjne,
  • Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska,
  • instytucje naukowe.

 

W ramach konkursu wsparte zostaną projekty polegająca na:

  • Budowie lub modernizacji:
    • 1.1 centrów ochrony różnorodności biologicznej,
    • 1.2 ogrodów botanicznych,
    • 1.3 banków genowych.
    • Promocji walorów przyrodniczych regionu w oparciu o gatunki rodzime, a także rodzimych gatunków chronionych w parkach miejskich i pozamiejskich, ekoparkach.
    • Wykonaniu szlaku przyrodniczo-dydaktycznego.

 

2.    Opis projektu złożonego przez Gminę Miasto Koszalin

 

Okres realizacji projektu: 31 marca 2018 r. – 31 października 2018 r.

Całkowita wartość projektu brutto: 5 401 355,01 zł

Wydatki kwalifikowane: 4 705 882,35 zł

Wartość dofinansowania: 3 999 999,97 zł

% dofinansowania w projekcie: 84,9999994156%

Maksymalny % dofinansowania w konkursie: 85%

 

W związku z realizowanym ze środków EFRR projektem w położonym w centrum miasta parku im. Tadeusza Kościuszki zachowane zostanie dziedzictwo kulturalne oraz zastosowane zostaną mechanizmy ochrony przyrody poprzez powstrzymanie procesu utraty różnorodności biologicznej i naturalnych walorów środowiska.

Pełne wykorzystanie możliwości zielonej infrastruktury wymaga przeprowadzenia prac zabezpieczających jego bioróżnorodność, zwiększających dostępność parku oraz stworzenia ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej pozwalającej prowadzić edukację przyrodniczą. Projekt obejmuje zagospodarowanie terenu polegające na wymianie nawierzchni istniejących alejek parkowych, wymianie nawierzchni na przepuszczalną, budowie ciągu pieszo-rowerowego, montażu elementów małej architektury, budowie siedzisk tarasowych, budowie placu pod funkcję „Kącika plenerowej czytelni książki i kameralnych spotkań autorskich”, budowie „Placu Pamięci”, przebudowie sieci oświetlenia zewnętrznego wraz z montażem nowych lamp, budowie sieci monitoringu wizyjnego; zakup dodatkowych nasadzeń w ramach „Ogrodu Pamięci”, rekultywacji trawników i nasadzeniu uzupełniającej zieleni wysokiej i średniej.

W ramach działania wyznaczona zostanie ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, której trasa oznakowana będzie za pomocą umieszczonych na szlaku kamieni z oznaczeniem kolorystycznym konkretnej ścieżki i będzie to odpowiednio: kolor zielony–ścieżka wiosenna, kolor żółty–ścieżka letnia, kolor czerwony–ścieżka jesienna, kolor niebieski–ścieżka zimowa. Dla łatwiejszego poruszania się po ścieżce, będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanej w tym celu aplikacji mobilnej oraz urządzeń audioprzewodnika. Dzięki utworzonej ścieżce edukacyjno-przyrodniczej, osoby odwiedzające park (w tym uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli, którzy w ramach lekcji przyrody będą odwiedzać park) będą miały możliwość zapoznania się z występującą w parku bioróżnorodnością.

 

3.    Wyniki naboru

Z dniem 4 lutego 2018 r. decyzją Zarządu Marszałkowskiego projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 3 999 999,97 zł.

Wystawa wędrująca

$
0
0
Wystawa wędrująca
Wernisaż Wystawy wędrującej CONFIGURACJA
4 kwietnia 2018r.
godz. 16.30, I p. Galerii Ratusz

Wystawa  autorstwa słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku  z 11 uniwersytetów województwa zachodniopomorskiego. Prace powstały w III Letniej Szkole Seniora na plenerze malarskim   w Dziwnówku, na przełomie sierpnia i września 2017.  Przeważa tematyka  morska, z elementami architektury miejsca.  Wśród autorów znaleźli się reprezentanci Koszalina z  UTW Politechniki Koszalińskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej: Józef Szary, Anna Dąmbska, Renata Jasiul, Wanda Zabrocka.   

Trasa wystawy przebiega przez: Golczewo,  Nowogard, Gryfice, Gryfino, Pyrzyce, Borne Sulinowo, Wałcz, Białogard, Koszalin, Police, Szczecin.

Zatrudnianie cudzoziemców

$
0
0
Zatrudnianie cudzoziemców

Centrum Biznesu Fundacji CIP w Koszalinie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie ma przyjemność zaprosić 12 kwietnia 2018 wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców na kolejne spotkanie w ramach cyklu Prawne Vademecum Przedsiębiorcy. Tym razem szkolenie zatytułowane jest: „Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców w Polsce po 1 stycznia 2018 - jak prawidłowo wypełnić oświadczenia i wnioski” 

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z obowiązującymi przepisami dotyczącymi  zatrudniania cudzoziemców i wynikających z nich obowiązków dla przedsiębiorców. Z uwagi na to, że nowe przepisy znacznie skomplikowały dotychczasowe procedury ubiegania się o zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca i przedsiębiorcy popełniają sporo błędów formalnych, podczas szkolenia mówić będziemy o praktycznych aspektach tego zagadnienia. Przede wszystkim skupimy się na wypełnianiu oświadczeń i wniosków składanych do urzędu droga tradycyjna jak i internetową. Chodzi o oświadczenia o  powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi oraz wnioski o wydanie zezwolenia na pracę sezonowa cudzoziemca. 

Szkolenie poprowadzą Jarosław Król kierownik Działu Pośrednictwa Pracy, Doradztwa Zawodowego i Szkoleń PUP Koszalin oraz Anna Kajszczak Doradca Klienta PUP Koszalin 

Na spotkanie zapraszamy w czwartek 12 kwietnia 2018,  w godz.10.00 – 12.00 do City Box, Rynek Staromiejski 14 Koszalin.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny tylko po uprzednim potwierdzeniu uczestnictwa.  Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres m.skrzypek@biznes.koszalin.pl do 11 kwietnia 2018.

Szczegółowe informacje na temat spotkania można uzyskać pod numerem telefonu: 94/3412317 lub 94/3471317 oraz na stronie internetowej www.biznes.koszalin.pl lub w biurze Centrum Biznesu, ul. Zwycięstwa 42 w Koszalinie, pokój 110

 

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Koszalina

Wojewódzkie uroczystości „Dni Olimpijczyka”

$
0
0
Wojewódzkie uroczystości „Dni Olimpijczyka”

6 kwietnia w Koszalinie odbędą się wojewódzkie uroczystości „Dni Olimpijczyka”. W programie m.in.

9:30– Spotkanie Prezydenta Miasta Koszalina z Olimpijczykami i Paraolimpijczykami,
Sala 300 UM w Koszalinie

10:30 - Otwarcie zawodów w ramach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu,
Basen ZOS Koszalin, ul. Głowackiego 4.

10:30 – 12:30 Spotkania Olimpijczyków z uczniami koszalińskich szkół.

13:00 14:45 – Inauguracja Wojewódzkich Uroczystości Dni Olimpijczyka
Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie, ul. Śniadeckich 4.

16:00 – 18:00– Wizytacja obiektów sportowych:
- Hala Widowiskowo-Sportowa m.in. „Galeria Olimpijczyków i Paraolimpijczyków”, ul. Śniadeckich 4.
- Park Wodny Koszalin, ul. Rolna 14.
- Turniej Karate Olimpijskie – Tokio 2020 – Hala Sportowa Koszalin, ul. Głowackiego 4.

18:30 – 20:30– VII Koszalińska Gala Laurów Sportu – Wojewódzkie Dni Olimpijczyka w Koszalinie, Filharmonia Koszalińska, ul. Piastowska 2.

Podsumowanie konsultacji w sprawie działania Komitetu Rewitalizacji

$
0
0

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Koszalinie w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji - Gminny Program Rewitalizacji. Podsumowanie konsultacji w załączniku.

Podsumowanie konsultacji

Viewing all 2459 articles
Browse latest View live