20 listopada o godz. 13.00 w sali 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie odbędzie się spotkanie w sprawie koncepcji przebudowy Targowiska Miejskiego przy ul. Połczyńskiej w Koszalinie. Spotkanie jest organizowane z myślą o osobach handlujących na targowisku, aby poznać bardzo dokładnie ich potrzeby odnośnie organizacji targowiska jeszcze przed przystąpieniem do projektowania zadaszenia, kształtu miejsc do handlowania, przestrzeni komunikacyjnej itd. Podczas spotkania projektant zaprezentuje swoją wizję/koncepcję przebudowy placu targowego, natomiast uczestnicy spotkania będą proszeni o wyrażenie i przedstawienie swoich uwag, które z kolei będą wykorzystywane przy projektowaniu dokumentacji technicznej.
Przebudowa targowiska
Targowisko miejskie - trwają konsultacje
Podczas otwartych konsultacji społecznych (20.11.2017) zaprezentowano koncepcję nowego targowiska miejskiego przy ul. Połczyńskiej.
Autorem koncepcji jest pracownia Pana Jacka Bułata.
W spotkaniu uczestniczyli liczni przedstawiciele społecznością handlarzy oraz kupców, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Koszalinie, w tym Prezydent Miasta, Pan Piotr Jedliński.
Dziękujemy serdecznie za udział w dyskusji oraz zgłaszanie wszelkich uwag.
Przed nami stworzenie projektu budowlanego oraz właściwa część prac budowlanych.
Koszalin nominowany w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”
Głosuj i wesprzyj swoje miasto!
Koszalin ma szansę zostać Miastem Roku 2017. Udowodnijmy, że to właśnie nasze miasto zasługuje na tegoroczny tytuł. Pokażmy, za co je kochamy, doceńmy jego atrakcje, klimat, najwspanialsze miejsca i wyjątkowych ludzi. Zwycięskie miasto otrzyma prestiżowy tytuł i możliwość promocji w sieci. Zachęcamy do głosowania w drugiej edycji ogólnopolskiego plebiscytu wspieranego przez HRS.
Widoki, architektura, miejsca, a może ludzie – co najbardziej kochasz w swoim mieście? Czy z sentymentem do niego wracasz, a może to dla Ciebie najważniejszy punkt na ziemi? „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017” to druga edycja plebiscytu, dzięki któremu mieszkańcy i turyści mogą docenić wybrane miasto i pomóc mu zdobyć wyjątkowy tytuł. Najważniejsze jest zaangażowanie wszystkich tych, którzy jedno z wybranych miast darzą szczególną sympatią.
Każdy, kto chce zagłosować na ukochane miasto lub miasta, może to zrobić codziennie jeden raz na stronie plebiscytu: http://www.hrs.com/pl/projekty/miasto-roku-2017/. Co więcej, najatrakcyjniejsze uzasadnienie dokonanego wyboru zostanie nagrodzone. W konkursie do wygrania są: aparat fotograficzny FUJIFILM Instax, 2 karty prezentowe do sieci Empik, 7 podwójnych biletów na dowolny seans 2D w kinach Cinema City.
Jakie nagrody zdobędzie zwycięskie miasto? Miasto Roku 2017 otrzyma statuetkę, dyplom oraz wsparcie HRS w promocji w sieci. Dzięki kolejnej odsłonie plebiscytu więcej osób odkryje atrakcje polskich miast. Warto na bieżąco śledzić przebieg głosowania i intensywnie wspierać swojego faworyta. Jeszcze w tym roku dowiemy się, które miasto otrzyma tytuł Miasta Roku 2017. W pierwszej edycji zwyciężył Słupsk.
Szczegóły konkursu dostępne na http://www.hrs.com/pl/projekty/miasto-roku-2017/. Miasta można wybierać do 9 grudnia 2017 roku, zaś 11 grudnia zostaną ogłoszone wyniki.
Informacja podsumowująca konsultacje społeczne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina
Opis przebiegu i form konsultacji
W dniach od 26 września do 26 października 2017 r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina.
Konsultacje społeczne prowadzone były w następujących formach:
1) Zbierania uwag, propozycji i opinii w postaci papierowej i elektronicznej, z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego.
Wypełniony formularz, podpisany czytelnie imieniem i nazwiskiem, należało przekazać w terminie trwania konsultacji, tj. od 26 września 2017 r. do 26 października 2017 r.:
a) w postaci papierowej:
- korespondencyjnie na adres: Urząd Miejski w Koszalinie, Rynek Staromiejski 6-7, 75-007 Koszalin,
- bezpośrednio do Kancelarii Urzędu Miejskiego w Koszalinie, w godzinach pracy Urzędu, tj. w poniedziałki w godz. 9.00 – 17.00; we wtorki, środy, czwartki i piątki - w godz. 7.15 ÷ 15.15;
b) w postaci elektronicznej na adres e-mail: um.koszalin@um.koszalin.pl.
2) Spotkania konsultacyjnego, które odbyło się w dniu 16 października 2017 r., o godzinie 15.30 w sali 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie.
Celem spotkania otwartego z interesariuszami rewitalizacji było omówienie Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina, a także umożliwienie składania uwag, opinii i propozycji do protokołu.
3) Zbierania uwag ustnych do protokołu w terminie od dnia 26 września 2017 r. do 26 października 2017 r., w godzinach od 11.00 do 15.00, w siedzibie Urzędu Miejskiego przy Rynku Staromiejskich 6-7, w pokojach nr 310 i nr 312.
Do udziału w konsultacjach zostali zaproszeni wszyscy interesariusze, którymi mogą być zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji:
1) mieszkańcy obszaru rewitalizacji,
2) właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na tym obszarze, w tym spółdzielnie mieszkaniowe,
3) wspólnoty mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego;
4) mieszkańcy gminy inni niż wymienieni w pkt 1);
5) podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić działalność gospodarczą w planowanym obszarze zdegradowanym i obszarze rewitalizacji miasta Koszalin;
6) podmioty prowadzące lub zamierzające prowadzić w ww. obszarze działalność społeczną, w tym organizacje pozarządowe i grupy nieformalne;
7) jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne;
8) organy władzy publicznej;
9) podmioty, inne niż wymienione w pkt 6), realizujące na obszarze rewitalizacji uprawnienia Skarbu Państwa.
Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina wraz z formularzem konsultacyjnym był dostępny w terminie konsultacji:
- w wersji elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej - http://bip.koszalin.pl/, oraz na stronie internetowej Koszalina - http://www.koszalin.pl/ oraz http://www.obywatelski.koszalin.pl/
- w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w pokojach nr 312 i nr 310.
Zestawienie zgłoszonych uwag, propozycji i opinii w postaci papierowej i elektronicznej, z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego
W trakcie trwania konsultacji społecznych, oraz bezpośrednio po ich zakończeniu, do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina odnieśli się interesariusze, składając swoje propozycje.
Zestawienie zgłoszonych uwag, opinii oraz proponowanych projektów – złożonych w postaci papierowej i elektronicznej, z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego, zawiera poniższa tabela.
Podsumowanie spotkania konsultacyjnego
Spotkanie konsultacyjne odbyło się w dniu 16 października 2017 r., o godzinie 15.30 w sali nr 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie. W spotkaniu uczestniczyło 35 osób.
Spotkanie otworzyła Urszula Barańska, Główny Specjalista Wydziału Architektury i Urbanistyki. Po powitaniu zebranych i przedstawieniu tematu konsultacji, oddała głos panu Marcinowi Ługawiakowi, przedstawicielowi firmy Lider Projekt Sp. z o.o. w Poznaniu, która wykonuje prace związane ze sporządzeniem programu rewitalizacji dla miasta Koszalina.
Program spotkania obejmował dwie główne części:
- prezentację projektu gminnego programu rewitalizacji
- otwartą dyskusję, z możliwością składania uwag, opinii i propozycji.
Podczas prezentacji przedstawione zostały główne założenia gminnego programu rewitalizacji, zestawienie i problematyka zgłoszonych projektów, wraz z propozycją przedsięwzięć kompleksowych - obejmujących działania infrastrukturalne i tzw. „miękkie”.
W trakcie otwartej dyskusji głos zabrali przedstawiciele osiedla Wspólny Dom, przedstawiając sytuację podwórza w kwartale ulic: Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ludwika Waryńskiego, Jana Matejki, Rotmistrza Witolda Pileckiego. Zgłoszone zostały trudności w pozyskaniu dofinansowania z budżetu obywatelskiego dla projektu związanego z urządzeniem boiska na części podwórza. Podkreślany był problem niskiego poczucia bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców, spowodowany brakiem oświetlenia oraz spożywaniem na terenie podwórza alkoholu. Sporną kwestią są różne oczekiwania mieszkańców w zakresie zagospodarowania terenu podwórza.
Głos w dyskusji wziął Pan Wojciech Kasprzyk, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Planowania i Cyfryzacji, który ustosunkował się do postulatów zgłaszanych przez przedstawicieli osiedla Wspólny Dom. Poinformował również o pracach tzw. „Zespołu Podwórkowego”, omówił dotychczasowe jego działania, a także próby pogodzenia sprzecznych interesów użytkowników podwórzy.
Pan Mariusz Staszewski, członek Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Barlickiego, podniósł w swojej wypowiedzi m.in. problem „starzenia się” Śródmieścia Koszalina, zwrócił uwagę na brak zakresu polityki mieszkaniowej w programie rewitalizacji, przedstawił także swoje propozycje na temat kierunków rozwoju mieszkalnictwa w obszarze rewitalizacji.
Pan Aleksander Urbański, członek Rady Osiedla "Wspólny Dom" Koszalin, odpowiedział na pytania przedstawicieli osiedla Wspólny Dom dotyczące sposobu zagospodarowania terenu w kwartale ulic: Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ludwika Waryńskiego, Jana Matejki, Rotmistrza Witolda Pileckiego.
W związku ze zgłoszonymi przez uczestników spotkania trudnościami w wypracowaniu satysfakcjonującego wszystkich mieszkańców podwórzy sposobu ich zagospodarowania, uzupełniono w programie rewitalizacji informacje o tym, że kluczowym elementem projektów renowacji podwórek jest analiza potrzeb różnych grup użytkowników i zaproponowanie kilku koncepcji ich zagospodarowania, uwzględniających konieczność rozdzielenia poszczególnych funkcji. Umożliwi to wypracowanie wspólnie z mieszkańcami zasad funkcjonowania podwórzy, odpowiadających potrzebom możliwie całej lokalnej społeczności.
Mieszkaniec ulicy Podgórnej zgłosił propozycję ujęcia w programie rewitalizacji zasobów lokalowych dla rozwoju organizacji pozarządowych.
Pan Ługawiak w odpowiedzi na powyższe zauważył, iż zadanie to częściowo jest zawarte w projekcie pt. „Infrastruktura ekonomii społecznej”, obejmującym m.in. demonstracyjny budynek pasywny „Friendly House”, w którym zlokalizowane będą usługi edukacyjno-szkoleniowe oraz usługi ekonomii społecznej.
Zgłoszona została uwaga dotycząca braku zaznaczenia na mapie projektu dotyczącego adaptacji budynku przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 4 na potrzeby mieszkań chronionych. Uwaga została uwzględniona.
Spotkanie zakończył Pan Wojciech Kasprzyk, informując o możliwości składania uwag do końca trwania konsultacji, tj. do dnia 26 października 2017 r. włącznie.
Podsumowanie zbierania uwag ustnych do protokołu
W trakcie prowadzonych konsultacji w dniach od 26 września 2017 r. do 26 października 2017 r. nie zostały zgłoszone ustne uwagi do protokołu.
Konkurs na kartkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty!
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować Państwa, że Prezydent Miasta Koszalina, Pan Piotr Jedliński rozstrzygnął tegoroczną edycję konkursu na miejską kartkę bożonarodzeniową.
Konkurs cieszył się jak zwykle dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba zgłoszeń (kilkadziesiąt).
Nagrodzone osoby to:
Anna Szymańska (lat 20)
Podopieczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
Opiekun: Nina Młynarska
Mateusz Steć (lat 8)
Podopieczny Poradni Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego w Ośrodku/Oddziale Dziennym w Koszalinie
Pedagog-terapeuta: Teresa Kruzel
Prezydent Miasta Koszalina wyróżnił również pracę zgłoszoną spoza terenu miasta, której autorką jest:
Paulina Sawosz (lat 23)
Podopieczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Warninie (Gmina Biesiekierz)
Nauczyciel: Elżbieta Stankiewicz
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!!
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Szanowni Państwo, 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To Święto, które ma na celu promowanie aktywności osób niepełnosprawnych, organizowanie wsparcia dla ich godności oraz zapewnienie im równego uczestnictwa w życiu społecznym.
W tym dniu słowa takie jak: tolerancja, równouprawnienie oraz integracja nabierają szczególnego znaczenia. Z okazji Święta pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie angażują się w niesienie pomocy osobom z niepełnosprawnością.
Dziękujemy organizacjom pozarządowym, wolontariuszom oraz wszystkim, którym jest bliski los osób niepełnosprawnych. Państwa zaangażowanie oraz wiedza o problemach środowiska sprawiają, że jesteście bardzo cennym partnerem w tworzeniu coraz lepszych rozwiązań służących osobom z niepełnosprawnością.
Słowa szczególnego uznania kierujemy również do głównych bohaterów dzisiejszego Święta. Życzymy wszystkim z Państwa, którzy borykają się z różnego rodzaju barierami kulturowymi, psychospołecznymi, architektonicznymi, komunikacyjnymi, prawnymi - aby tych przeszkód było coraz mniej, a Koszalin stawał się dla Państwa coraz bardziej przyjazny i otwarty.
Prezydent Miasta Koszalina
wraz z Zastępcami i Pracownikami Urzędu Miejskiego
Park Doświadczeń Clausiusa już otwarty!!!
Parku doświadczeń Clausiusa" został zrealizowany w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Autorką zwycięskiego projektu jest p. Kinga Adamska.
Lokalizacja: Sportowa Dolina (ul. Podgrodzie)
Termin realizacji projektu: 18.10.2017 - 24.11.2017
Wartość realizacji projektu: 123.000,00 zł
Wykonawca: konsorcjum firm WP - WEREMA PAWEŁ oraz HYDRO-DRÓG Sebastian Lisowiec
Zapraszamy do korzystania z atrakcji parku!!!
Koszaliński Rower Miejski
W dniu 22.11.2017 roku został rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na „Świadczenie kompleksowej usługi użyteczności publicznej pasażerskiego transportu rowerowego polegającej na umożliwieniu wypożyczenia (pobrania i zwrotu) roweru w dowolnej stacji publicznego systemu Koszaliński Rower Miejski (KRM) w ramach zadania pn.: "Promocja zachowań energooszczędnych poprzez stworzenie Roweru Miejskiego".
W wyniku postępowania przetargowego został wyłoniony wykonawca ww. usługi. Będzie to firma Nextbike Polska S.A. z siedzibą w Warszawie.
Wartość usługi wynosi 1 233 648, 60 zł brutto i będzie realizowana przez trzy sezony rowerowe:
- 2018 – 27.04 – 30.11
- 2019 – 01.03 – 30.11
- 2020 – 01.03 – 30.11
W ramach ww. usługi Wykonawca uruchomi systemu samoobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich składający się z 10 stacji rowerowych wyposażonych w 10 terminali, 150 stojaków rowerowych oraz 100 rowerów.
Lokalizacja stacji:
1.Rynek Staromiejski
2.ul. Przemysłowa
3.ul. Władysława IV/Wąwozowa
4. ul. Śniadeckich
5.ul. Kopernika
6. ul. Zwycięstwa
7. ul. Gnieźnieńska
8. ul. Krakusa i Wandy
9. Al. Armii Krajowej
10. ul. Północna
Lokalizacje rezerwowe:
1. Parking k. amfiteatru
2. Ul. Holenderska przy Orliku
3. Ul. Rolna
4. Sportowa Dolina
Harmonogram realizacji „Koszalińskiego Roweru Miejskiego (KRM)”:
- 05.12.2017 roku – podpisanie umowy z wykonawcą – Nexbike Polska S.A.
- W terminie 21 dni od podpisania umowy Wykonawca przygotuje:
- projekty wizualne rowerów i stacji rowerowych oraz projekt wizualny i funkcjonalny strony internetowej oraz aplikacji mobilnych,
- projekty dokumentów określające prawa i obowiązki klientów KRM, w szczególności regulamin korzystania z KRM zawierający wysokość odpłatności i zasady korzystania z systemu,
- projekt umowy zawieranej z klientami o korzystanie z systemu,
- uzyska uzgodnienia i pozwolenia, dokona zgłoszeń oraz uzyska wszelkie inne dokumenty niezbędne do uruchomienia stacji rowerowych,
- Zakończenie dostaw rowerów, montażu stacji i elementów systemu KRM odbędzie się nie później niż 14 dni przed terminem uruchomienia systemu (27 kwietnia 2018),
- Rejestracja klientów w systemie KRM poprzez stronę internetową nastąpi nie później niż 3 dni przed terminem uruchomienia systemu KRM
Koszaliński Rower Miejski będzie realizowany w ramach zadania pn.: „Promocja zachowań energooszczędnych poprzez stworzenie Roweru Miejskiego”w ramach projektu "Inwestycje w zintegrowaną infrastrukturę związaną z transportem niskoemisyjnym na terenie Koszalina" Działanie 2.3 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020. Umowa o dofinansowanie nr RPZP.02.03.00-32 - 003/17- 00 z dnia 06.09.2017r.
Zadanie będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.
Znamy zwycięzców III edycji konkursu Firma na Start
Główne założenia konkursu:
Wybór najlepszego biznesplanu w dwóch kategoriach:
Kategoria I: osoby fizyczne w wieku 18 - 35 lat - studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmę ;
Kategoria II: uczniowie koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.
Przebieg Konkursu:
Konkurs realizowany jest w trzech w 3 etapach:
Pierwszy etap Konkursu realizowany był w terminie 05.09-10.10.2017 r. i obejmował nabór oraz ocenę formalną i merytoryczną formularzy zgłoszeniowych. W ramach tego etapu wpłynęło 39 zgłoszeń do udziału w Konkursie zakwalifikowało się łącznie 34 uczestników, w tym:
- w kategorii I. tj. osoby fizyczne w wieku 18-35 lat - 16 osoby,
- w kategorii II. tj. uczniowie koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych 18 osób.
Drugi etap Konkursu przeprowadzony został w terminie 10.10.-15.11.2017 r. i obejmował przeprowadzenie obowiązkowych szkoleń oraz złożenie przez Uczestników gotowych biznesplanów. W ramach etapu II. 30 uczestników brało udział w szkoleniach z zakresu podstaw prawnych zakładania działalności gospodarczej oraz pisania biznesplanu następnie przygotowywali biznesplany do zgłoszonych już Pomysłów biznesowych - swoje biznesplany w wymaganym terminie złożyło łącznie 20 osób (Kategoria I. - 10; Kategoria II. - 10).
Trzeci etap Konkursu– finałowy (w trakcie realizacji) rozpoczął się 15.11.2017 a zakończy go Gala Finałowa 7.12.2017 r. Obejmuje on prezentacje przez Uczestników zgłoszonych biznesplanów, ocenę formalną i merytoryczną przez Kapitułę Konkursową zgłoszonych biznesplanów oraz wybór najlepszego biznesplanu w Kategorii I. i trzech najlepszych w Kategorii II. Kapituła Konkursowa obradowała dniach 27 i 29 listopada br. Wyniki Konkursu ogłoszone zostaną podczas Gali Finałowej w dniu 7 grudnia 2017 r.
Partnerzy Konkursu:
1) Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie,
2) Koszalińska Izba Przemysłowo - Handlowa,
3) Północna Izba Gospodarcza Oddział w Koszalinie,
4) Park Technologiczny S.A.,
5) Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców,
6) Politechnika Koszalińska,
7) Firmus Markets Sp. z o.o.,
8) Fabryka Maszyn „Bumar - Koszalin” S.A.,
9) Mikroserwis S.C.
Nagrody
Kategoria I. (osoby fizyczne w wieku 18 - 35 lat)
- Nagroda pieniężna ufundowana przez Prezydenta Miasta Koszalina w wysokości 20.000 zł brutto.
- Preferencyjne warunki wynajmu lokalu w Centrum Biznesu lub pomieszczenia w Koszalińskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w zależności od prowadzonej działalności;
- Pakiet doradczy Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości;
- Preferencyjne warunki pożyczki z Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w ramach Inicjatywy JEREMIE;
- Tablet (KIPH)
- Pakiet doradczy Parku Technologicznego S.A. obejmujący: bezpłatne udostępnienie na okres 6 - miesięcy pomieszczenia biurowego przy ul. Racławickiej 15-17; pakiet 15 godzin bezpłatnego dostępu do sali konferencyjnej PT S.A.
- Bezpłatny Outsourcing IT wraz z doradztwem informatyczno-biznesowym przez okres 12 miesięcy w Mikroserwis S.C.
Nagroda dodatkowa dla Zwycięzcy lub osoby wyróżnionej :
Nagroda pieniężna ufundowana przezMikroserwis S.C. w wysokości 2.000 zł brutto.
Kategoria II. (Uczniowie koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych)
I. Miejsce: - nagroda rzeczowa – laptop i dron (Bumar i Politechnika Koszalińska)
II. Miejsce: - nagroda rzeczowa – drukarka i dron (Firmus i Politechnika Koszalińska)
III. Miejsce: - nagroda rzeczowa - tablet i dron ( PIG i Politechnika Koszalińska)
Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do trzeciego etapu Konkursu:
Bezpłatne zaproszenie na specjalne spotkanie nt. zasad prowadzenia biznesu oraz wykorzystania Internetu w biznesie. Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców,
Skład Kapituły Konkursowej:
1) Piotr Jedliński, Prezydent Miasta Koszalina.
2) Joanna Piotrkowska-Ciechomska, Pełnomocnik Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia Urzędu Miejskiego w Koszalinie,
3) Justyna Grosicka, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości,
4) Piotr Huzar, Prezes Zarządu Koszalińskiej Izby Przemysłowo - Handlowej,
5) Tomasz Królikowski, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Koszalińskiej
6) Przemysław Stefanowski, Prezes Zarządu Park Technologiczny S.A.
7) Robert Bodendorf, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
W dniach 27 i 29 listopada br. Prezydenta Miasta w pracach Kapituły Konkursowej reprezentował Pan Wojciech Kasprzyk – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Planowania i Cyfryzacji.
W dniu 29 listopada br. Prezesa Parku Technologicznego S.A. w pracach Kapituły Konkursowej reprezentowała Pani Małgorzata Kmita – Członek Zarządu PT S.A.
Kategoria I. :
Zwycięzca - Michał Krasnostawski – „JOHN KOS - funkcjonalna odzież sportowa”
Przedmiotem działalności firmy John Kos jest funkcjonalna odzież sportowa. Specjalistyczne ubrania do treningów siłowych, na początku działalności, kierowane będą do mężczyzn w przedziale wiekowym 20-55 lat. W późniejszym etapie firma zakłada możliwość tworzenia odzieży również dla kobiet.
Początki strategii dystrybucji obejmują Koszalin, w następnych jej etapach planowane jest rozszerzenie o inne miasta.
Celem firmy jest stworzenie odzieży sportowej XXI wieku, która sprosta oczekiwaniom amatorów oraz zawodowych sportowców. Przedsiębiorstwo John Kos zajmować się będzie projektowaniem oraz dystrybucją funkcjonalnej odzieży sportowej
Wyróżnienie - Bartosz Smyczek – „Dom sportów elektronicznych”
Dom sportów elektronicznych to miejsce gdzie będą uczęszczać młodsi i starsi gracze, fani gier sieciowych. Dom sportów elektronicznych prowadzić będzie działalność usługową. Oferta zawierać będzie obsługę klientów, którzy w godzinach otwarcia będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności e-sportowych i weryfikacji ich poprzez uczestnictwo w turniejach internetowych.
Kategoria II. :
Miejsce I.: Damian Szewczyk - Bar SMILE
Miejsce II.: Mateusz Szewczak - AUTOSZAT
Miejsce III.: Marianna Konarzewska - Marina Art.
Ogłoszenie wyników Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018
W najbliższy poniedziałek tj. 11 grudnia 2017 roku o godz. 15.30 w sali 300 Urzędu Miejskiego odbędzie się ogłoszenie wyników głosowania na projekty zgłoszone w ramch Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorów projektów oraz wszystkich zainteresowanych Koszalińskim Budżetem Obywatelskim.
Koszaliński Kongres Kultury został doceniony
8 grudnia podczas III Forum MADE IN KOSZALIN przedstawiciele Centrum Biznesu Fundacji CIP wręczyli laury i wyróżnienia, których ideą jest promowanie patriotyzmu lokalnego, designu oraz firm i wydarzeń. W kategorii KULTURA i DESIGN MADE IN KOSZALIN jednym z trzech zwycięzców został Koszaliński Kongres Kultury. Laur MADE IN KOSZALIN odebrała Dorota Pawłowska dyrektor Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, będącego głównym organizatorem Kongresu.
Pozostali laureaci w tej kategorii to Monika Zawierowska-Łozińska oraz Good Vibe Festival Mateusz Prus. Wyróżnienia otrzymali Centrum Kultury 105 za Hanza Jazz Festiwal oraz Analog Piotr Śmierzewski.
Przypomnijmy, że w październiku br. mieszkańcy Koszalina nadsyłali nominacje do Laurów MADE IN KOSZALIN 2017. Wpłynęło ich 250 w trzech kategoriach: biznes, kultura i design oraz styl życia i inspiracje. Finalistów i laureatów Laurów MADE IN KOSZALIN 2017 wybrała Kapituła III Forum MADE IN KOSZALIN. W trakcie Forum, które odbyło się w City Boxie, finaliści zaprezentowali swoje projekty.
INFORMACJA O KOSZALIŃSKIM KONGRESIE KULTURY
Koszaliński Kongres Kultury odbył się w dniach 14-15 października 2016 r. w Centrum Kultury 105. Inicjatywa jego zorganizowania to wynik wielu dyskusji twórców, działaczy i uczestników życia kulturalnego, m.in. Rady Kultury i Komisji Kultury RM, nt. sytuacji koszalińskiej kultury. Za kompleksową organizację i koordynację wydarzenia odpowiedzialny był Wydział Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koszalinie.
Kongres jako miejsce integracji środowiska artystycznego oraz wyrażania pomysłów, spostrzeżeń i obaw dotyczących szeroko rozumianej sfery kultury był odpowiedzią na potrzeby wzmocnienia współpracy środowiska artystycznego, zaangażowania w uczestnictwo w kulturze ludzi młodych i środowisk związanych z biznesem, a także stworzenia Programu Rozwoju Kultury. Jednym z jego celów było wypracowanie rekomendacji, które są już dziś wykorzystywane podczas rozwiązywania kluczowych problemów zw. z koszalińską kulturą (przykładem może być uruchomiony w październiku Koszaliński Grafik Kultury). Pokongresowe postulaty zostały też uwzględnione we wprowadzonym w czerwcu br. Programie Rozwoju Kultury Koszalin 2018/2028.
Jednak zanim doszło do samego Kongresu na przełomie września i października przeprowadzono cztery debaty przedkongresowe w tematach:
I - Uczestnictwo w kulturze,
II – Tożsamość lokalnej kultury jako ważny składnik tożsamości miasta,
III - Kultura a biznes,
IV - Kultura młodych.
Wszystkie były otwarte dla mieszkańców i zakończone spisaniem wniosków i postulatów przez powołany w tym celu Zespół. Zebrany materiał stał się podstawą dyskusji kongresowych. Należy podkreślić, że realizacja debat była możliwa między innymi dzięki zaangażowaniu dziennikarzy - przedstawicieli koszalińskich mediów, którzy podjęli się ich przygotowania i poprowadzenia.
Pierwszy dzień KKK odpowiadał na pytanie jaka jest koszalińska kultura. Przedstawione zostały wyniki badań – diagnozy stanu kultury i badań ankietowych dotyczących potrzeb mieszkańców w zakresie kultury. Podsumowane zostały także wnioski i postulaty z debat przedkongresowych. Gościem specjalnym tego dnia była aktorka Stanisława Celińska.
Drugi dzień KKK – był próbą podsumowania i odpowiedzi na pytanie, co należy zmienić, udoskonalić, rozwijać w obszarze kultury w Koszalinie, m.in. w kontekście przygotowania Programu Rozwoju Kultury. Tego dnia miały miejsce prezentacje w formule Pecha Kucha działań/projektów realizowanych przez różne podmioty w Koszalinie, które mogą być przykładami tzw. dobrych praktyk. Dzień ten uświetnił swoim wykładem dziennikarz i publicysta Jacek Żakowski.
Integralną częścią Kongresu był warsztat dotyczący budowy dokumentów strategicznych tj. Program Rozwoju Kultury, prowadzony przez Fundację Res Publica z Warszawy. Do udziału w warsztacie, zaproszone zostały osoby czynnie uczestniczące w opracowaniu Programu Rozwoju Kultury dla Koszalina.
Warto wspomnieć, że oprawę graficzną Kongresu przygotowała koszalińska pracownia projektowa „Dobry Sztos”. Formuła którą zaproponowali, pomysłowość i dopracowanie wszystkich detali wizualizacji w znaczący sposób ubarwiły Kongres i wpłynęły na ożywienie i podniesienie atrakcyjności wydarzenia.
Podczas trwania Kongresu w holu kina Kryterium, w ciekawie zaaranżowanych stanowiskach, prezentowały się koszalińskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe i szkoły artystyczne. Pomysłowo przygotowane stanowiska były kolejnym elementem mającym pozytywny wpływ na wizerunek wydarzenia.
Koszaliński Kongres Kultury był wyjątkowym wydarzeniem, które szerokim echem odbiło się w mediach lokalnych i regionalnych. Kongres spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno twórców jak i mieszkańców – uczestników kultury. Połączył wiele środowisk i dziedzin związanych z szeroko rozumianą kulturą, biznesem czy dizajnem. Wszystko to sprawiło, że na rok 2018 zaplanowano jego kolejna edycję.
Można składać wnioski na nagrody związane z kulturą
Prezydent Miasta Koszalina
przypomina,
że zgodnie z Uchwałą Nr XXV/340/2016 Rady Miejskiej w Koszalinie z 24 listopada 2016 r. do15 stycznia 2018 roku można składać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Wyróżnia się następujące kategorie Nagrody:
- Nagrody przyznawane dzieciom i młodzieży
1) Nagroda I stopnia za osiągnięcia w dziedzinie kultury;
2) Nagroda II stopnia za osiągnięcia w dziedzinie kultury;
3) Nagroda specjalna za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
- Nagrody przyznawane dorosłym
1) Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie kultury ;
2) Nagroda za całokształt wieloletniej pracy artystycznej, twórczej oraz działania na rzecz upowszechniania i promocji kultury:
3)nagroda za realizację przedsięwzięcia artystycznego „Wydarzenie Kulturalne Roku”;
4) Nagroda za wspieranie działalności kulturalnej „Mecenas Kultury”
5) Nagroda specjalna za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Nagrody mogą być przyznane na wniosek :
1) organu administracji rządowej lub samorządowej;
2) grupy co najmniej trzech radnych Rady Miejskiej w Koszalinie;
3) Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Koszalina;
4) instytucji kultury;
5) związku lub stowarzyszenia zawodowego, twórczego, kulturalnego i fundacji;
6) szkoły i placówki oświatowo - wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno–wychowawczego;
7) szkoły wyższej;
8) spółdzielni mieszkaniowej;
9) prasy, radia, telewizji:
10) podmiotu prowadzącego działalność w zakresie kultury.
Wnioski w sprawie przyznania Nagrody składa się w kancelarii Urzędu Miejskiego w Koszalinie - Rynek Staromiejski 6–7.
Szczegółowe warunki i tryb przyznawania w/w nagród zawarte zostały w Uchwale Nr XXV/340/2016 Rady Miejskiej w Koszalinie z 24 listopada 2016 r. w sprawie ustanowienia nagród Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz określenia szczegółowych warunków i trybu ich przyznawania. Uchwała, dostępna jest na stronie www.koszalin.pl - podstrona „kultura” - zakładka „Nagrody w dziedzinie kultury” oraz w Wydziale Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koszalinie, ul. Mickiewicza 26, pokój nr 18. Informacja telefoniczna pod numerem 943488707 .
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zasadami przyznawania nagród i o dokładne wypełnienie obowiązujących druków. Brak uzasadnień i załączników może sprawić, że wniosek nie będzie rozpatrzony przez Kapitułę.
XXXVIII sesja Rady Miejskiej
PORZĄDEK OBRAD
XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Koszalinie
w dniu 21 grudnia 2017 roku
Miejsce obrad:
sala konferencyjna Nr 300 w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.
Rozpoczęcie sesji o godz. 9:00.
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie protokołu z XXXVII sesji.
3. Informacja z prac komisji w okresie międzysesyjnym.
4. Podjęcie uchwał:
1. w sprawie udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane Kościoła Katedralnego pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie:
-opinia Komisji Budżetu i Finansów.
2. w sprawie przyjęcia „Raportu z realizacji Programu Ochrony Środowiska Miasta Koszalina za lata 2015-2016”:
- opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.
3. w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska Miasta Koszalina na lata 2017-2020 z perspektywą na lata 2021-2024”:
- opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.
4. w sprawie przyjęcia „Programu Rozwoju i Turystyki dla Miasta Koszalina na lata 2017-2021”:
- opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.
5. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017-2026:
- opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.
6. w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowej dla Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie na rok 2018:
- opinia Komisji Budżetu i Finansów,
- opinia Komisja Gospodarki Komunalnej.
7. w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Koszalina na 2018 rok (projekt przesłany w dniu 16.11.2017 r.):
- opinie komisji branżowych,
- opinia Komisji Rewizyjnej w zakresie procedury uchwalania budżetu.
8. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koszalina na lata 2018-2033:
- opinie komisji branżowych.
9. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Władysława IV-Śniadeckich” w Koszalinie:
- opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.
10. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Śródmieścia Koszalina”:
- opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.
11. w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu na 2018 rok:
- opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.
12. w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości niezabudowanej położonej w Koszalinie w rejonie ulic Juliana Fałata – Mikołaja Kopernika:
- opinia Komisji Gospodarki Komunalnej.
13. w sprawie ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za doskonalenie nauczycieli oraz ustalenia specjalności i form kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznane:
- opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.
14. w sprawie zamiaru przekształcenia Zespołu Szkół Nr 12 w Koszalinie poprzez zmianę siedziby.
- opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki
15. w sprawie uchwalenia Regulaminu otwartego konkursu ofert dla niepublicznych przedszkoli:
- opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.
16. w sprawie przyjęcia projektu wydatków na realizację w 2018 roku zadań Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2015-2018:
- opinia Komisji Spraw Społecznych,
- opinia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki.
17. w sprawie przyjęcia planu pracy, tematyki oraz terminarza posiedzeń Rady Miejskiej i Komisji Rady Miejskiej w Koszalinie na 2018 rok:
- opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego.
18. w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Koszalinie na 2018 rok:
- opinia Komisji Porządku Prawnego i Publicznego.
5. Informacja Przewodniczącej Rady Miejskiej z działalności międzysesyjnej.
6. Informacja Prezydenta Miasta z działań podjętych między sesjami (informacja zostanie dostarczona w terminie późniejszym).
7. Interpelacje i zapytania radnych.
8. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
9. Wolne wnioski i oświadczenia.
10. Czas dla Rad Osiedli.
11. Trybuna Obywatelska – godz. 16:00.
12. Zamknięcie sesji.
Święta Bożego Narodzenia 2018 - życzenia Prezydenta Miasta
Odszedł Honorowy Obywatel Koszalina
Wieczorem 22 grudnia odeszła Maria Hudyma, Honorowy Obywatel Koszalina. Tytuł został nadany w 2011 roku. 12 stycznia skończyłaby 105 lat.
Maria Hudyma przed wojną była nauczycielką na Kresach Wschodnich, w województwie tarnopolskim. Organizatorka tajnego nauczenia. Od 1942 roku w szeregach Związku Walki Zbrojnej, a następnie Armii Krajowej. Komendant Wojskowej Służby Kobiet Obwodu Buczacz z siedzibą w Monasterzyskach, w Koszalinie od 1947 roku. Twórca Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koszalinie. Do najważniejszych osiągnięć w tych latach należy zaliczyć: współuczestniczenie w podnoszeniu kwalifikacji ogólnych i zawodowych pracowników bibliotek; organizację społecznych Kół Przyjaciół Bibliotek oraz budowę budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koszalinie. Związana z Ziemią Koszalińską prowadziła aktywną działalność na rzecz upowszechniania wiedzy o mieście i regionie. Inicjowała pierwsze wydawnictwa regionalne. Członek redakcji Bibliotekarza Zachodniopomorskiego oraz Bibliografii Pomorza Zachodniego. Autorka czterotomowego wydawnictwa „Szkoły jakich nie było" oraz opracowania „Wschodnie losy Polaków". Współpracowała ze Stowarzyszeniem „Rodło". Inicjatorka powołania Klubu Pioniera Miasta Koszalina. Postać Marii Hudymy jest trwale wpisana w historię Koszalina i Ziemi Koszalińskiej. Dzięki uporowi i konsekwencji w działaniu miasto w sposób szczególny zawdzięcza jej wybudowanie nowego obiektu biblioteki, wiele pożytecznych inicjatyw w obszarze oświaty i kultury, rozwoju i upowszechnianiu bibliotekarstwa, czytelnictwa oraz wizerunku bibliotekarza.
Pogrzeb Marii Hudymy odbędzie się w piątek, 29 grudnia o godz. 12.30.
Koszalinianie oddadzą hołd bohaterom Powstania Wielkopolskiego
Zamknięta ul. Młyńska
W związku ze znacznym uszkodzeniem podmytego przez wodę chodnika przy ul. Młyńskiej i pojawiające się pęknięcia nawierzchni ulicy Młyńskiej, Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie po dzisiejszym szczycie komunikacyjnym (4 stycznia około godz. 16.30) zamknie dla ruchu ulicę Młyńską na odcinku od ronda im. Henryki Rodkiewicz do ulicy Podgrodzie. ZDiT zleci ekspertyzę techniczną ze względu na zagrożenie osunięcia się częściowo podmytej przez długotrwałe opady deszczu ulicy. Ruch zostanie puszczony objazdem przez ulicę Podgrodzie, Dąbrowskiego, Strumykową i Batalionów Chłopskich.
ZDiT bardzo serdecznie przeprasza kierowców za utrudnienia, które potrwają do odwołania.
Anioły są wśród nas
Zapraszamy na wystawę tkaniny artystycznej Jadwigi Grobelnej, zatytułowaną „Anioły są wśród nas”,
która otwarta zostanie w Galerii Ratusz, na II piętrze Urzędu Miejskiego,
9 stycznia 2018 roku o godz. 16.30
Jadwiga Grobelna ukończyła studia humanistyczne w Łodzi, przez wiele lat pracowała jako polonistka w szkołach średnich w Koszalinie. Interesuje się teatrem, malarstwem oraz tkaniną artystyczną, którą zajmuje się od 40 lat. Tematy czerpie z architektury, przyrody, sztuki. Swoje prace w Galerii Ratusz będzie prezentowała po raz drugi, tym razem pokazany zostanie cykl gobelinów przedstawiający anioły.
Wystawa będzie czynna do 2 marca 2018 r.
Koszalińskie Orły za 2017 r.
8 stycznia podczas uroczystego Spotkania Noworocznego w Filharmonii Koszalińskiej Prezydent Miasta przyznał prestiżowe wyróżnienia - Koszalińskie Orły w pięciu kategoriach:
W dziedzinie GOSPODARKA:
MPS International Sp z o.o.
za silną pozycję na rynku krajowym i zagranicznym oraz 25-lecie działalności i stały rozwój
W dziedzinie INNOWACJA
TEDx Koszalin
za twórczą iskrę w Mieście, energię i zapał sięgania po niemożliwe
W dziedzinie EDUKACJA i OŚWIATA
Obserwatorium Astronomiczne funkcjonującego w ramach Pałacu Młodzieży w Koszalinie
za popularyzowanie wiedzy astronomicznej.
W dziedzinie SPORT
Klub Sportowy GWARDIA Koszalin
za skuteczne kultywowanie 70-letniej tradycji klubu sportowego, niezłomność i nieustającą miłość do piłki nożnej.
W dziedzinie SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Stowarzyszenia Koszalińskie Centrum Wolontariatu
za niesienie otuchy i nadziei, dzielenie się pasją bezinteresownego pomagania oraz skuteczne promowanie idei wolontariatu
Bezpieczne Ferie
Tradycyjnie, jak co roku, dla najmłodszych mieszkańców Koszalina przygotowane zostały liczne atrakcje, z których będzie można skorzystać podczas zimowych ferii.
Zajęcia w Klubach Osiedlowych:
Klub „Kanion”: animacje Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, teatr, kino, zabawy w centrum rozrywki Madagaskar, squash (Adria), kręgielnia "Kosmos", "Piracka Przygoda" w Kołobrzegu, obrazki z piasku w Galerii Emka,
Klub "Przylesie" i Centrum Rozrywki "Na Pięterku"- wyjścia do kina, teatru, na kręgielnię, na squasha, na basen, do salonu zabaw „Madagaskar”, wycieczki autokarowe, zajęcia: plastyczne, rekreacyjne, integracyjne i inne.
Klub „Kanion", ul. Krzyżanowskiego 26, Koszalin.
Klub „Przylesie”, ul. Kornela Makuszyńskiego 2, Koszalin.
Centrum Rozrywki „Na Pięterku”, ul. Jana Pawła II 15a, Koszalin.
Terminy: 15-26 stycznia 2018 r.
Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 16.00.
Klub "Na Skarpie": - Zielona Farma – warsztaty artystyczne, nauka małego rękodzieła, pokazy rycerskie, warsztaty garncarskie, nauka wypiekania pierników, zabawa z klaunami, warsztaty plastyczne, warsztaty teatralne.
Klub „Na Skarpie”, ul. Na Skarpie 17, Koszalin.
Terminy: 15-26 stycznia 2018 r.
Od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 16.00.
Klub "Bałtyk": Zielona Farma – warsztaty artystyczne, nauka małego rękodzieła, pokazy rycerskie, warsztaty garncarskie, nauka wypiekania pierników, zabawa z klaunami.
Klub „Bałtyk”, ul. Spokojna 48, Koszalin.
Terminy: 15-26 stycznia 2018 r.
Od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-16:00.
Centrum Kultury 105. Przedpołudniowe seanse filmowe.
Terminy projekcji:
15-18 stycznia 2018 roku (poniedziałek-czwartek).
Godz. 10:00 - „Mały Książę”
22-25 stycznia 2018 roku (poniedziałek-czwartek).
Godz. 10:00 - „Gang Wiewióra 2”
Wejścia za okazaniem legitymacji szkolnej.
Wejście na seanse za 1 zł.
Bałtycki Teatr Dramatyczny.
Przedstawienia teatralne dla dzieci.
17 - 19 stycznia 2018 r.
Godzina 9:30 i 11:30.
Spektakl "Tygrys tańczy dla Szu-Hin".
Bilet wstępu 4 zł.
BC Club Koszalin Spółka z o.o. Gra w kręgle.
Kręgielnia w Galerii Kosmos, ul. Okrzei 3.
15 - 26 stycznia 2018 r.,
Od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 16.00.
3 zł - płaci uczestnik za wypożyczenie butów.
Koszalińska Biblioteka Publiczna.
Konkursy, gry i zabawy, zajęcia plastyczne, wyjścia poza bibliotekę wg indywidualnych planów poszczególnych filii bibliotecznych.
Filie biblioteczne.
Termin: od 15 do 19 stycznia 2018 r.
Od poniedziałku do piątku.
Zajęcia w następujących filiach:
Filia nr 3, ul. Młyńska 12, godz. 11.00 -15.00
Filia nr 4, ul. Ruszczyca 14, godz. 11.00-15.00
Filia nr 11, ul. Wańkowicza 82, godz. 10.00-14.00
Filia nr 12, ul. Spokojna 48 B, godz. 11.00-15.00
Termin: od 22 do 26 stycznia 2017 r.
Od poniedziałku do piątku.
Zajęcia w następujących filiach:
Filia nr 1, ul. Wenedów 24 B/8, godz. 11.00 -15.00.
Filia nr 6, ul. Lelewela 7, godz. 10.00-14.00.
Filia nr 9, ul. Struga 5, godz. 12.00-16.00.
Filia nr 15, ul. Sucharskiego 5 E/21, godz. 10.00-14.00.
Wstęp wolny.
Muzeum w Koszalinie.
"Ważne wydarzenia w dziejach Koszalina", "Sztuka dawna i rzemiosło od baroku do secesji", "Jak żyli dawni Jamneńczycy", "Moja przygoda w Muzeum', "Piernikowe tradycje".
Sale wystawowe muzeum oraz pracownia edukacyjna muzeum.
Termin: od 16 do 26 stycznia 2018 r.
Wstęp wolny.
Pałac Młodzieży w Koszalinie. Zajęcia plastyczno-techniczne, zajęcia muzyczno-teatralne, gry logiczne, zręcznościowe, zabawy po angielsku.
Sale warsztatowe Pałacu Młodzieży.
Termin: 15-20 stycznia 2018 r.
Godziny realizacji: 10.00 – 15.00.
Wstęp wolny.
Strzelnica UNIA. Strzelanie z broni pneumatycznej.
Strzelnica pneumatyczna w Koszalinie.
Ul. Szczecińska 25a.
Termin: 15-27 stycznia 2018 r.
Poniedziałek – piątek, godz. 12:00 – 18:00.
Wstęp 1 zł.
Lodowisko ALASKA w Koszalinie.
Lodowisko, Koszalin, ul. Fałata 34,
Termin: 15-26 stycznia 2018 r. Poniedziałek – piątek.
Od 10.00 do 12.00.
1 zł - płaci uczestnik za wejście.
1 zł za wypożyczenie łyżew.
ZOS Spółka z o.o.
Zajęcia na basenie.
Basen, ul. Głowackiego, od 15-28 stycznia 2018 r.
Od godz. 7:00 do 21:30.
Wstęp 1 zł.
Okręgowy Związek Piłki Nożnej i ZOS.
58 Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci im. Stanisława Figasa.
Hala ZOS "Gwardia".
Termin: 15-28 stycznia 2018 r.
Wstęp wolny.
Wstęp na wszystkie imprezy dla dzieci i młodzieży za okazaniem legitymacji potwierdzającej uczęszczanie do placówki edukacyjnej na terenie Miasta Koszalina.
Planowana liczba uczestników: 16 176 osób
Kwota wydatkowana: 123 280 zł